MASAK Binance borsasına ceza kesti!

MASAK Binance

MASAK Binance borsasına ceza kesti!

ABONE OL 

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), BN Teknoloji ismiyle ülkemizde faaliyet gösteren Binance’e ceza kesti. Bu ceza ülkemizde kripto para borsalarına verilen ilk ceza olarak kayıtlara geçti.

MASAK Binance Borsasına Ceza Verildiğini Açıkladı

Binance ülkemizde BN Teknoloji isimli faaliyet gösteriyor. Ülkemizde resmi olarak faaliyetlerini sürdüren Binance, Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında yer alan yükümlülükleri ihlal ettiği gerekçesiyle 8 milyon TL ceza ile karşı karşıya kaldı.

MASAK kripto para
MASAK Binance borsasına ceza kesti!

Kripto Paralar MASAK Kapsamında!

Resmi Gazete’de kripto paralar ile ilgili yeni bir yönetmelik yayınlandı. Bu yönetmelik ile kripto paralar MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurulu) kapsamına alındı. Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik başlığıyla hali hazırda var olan bu yönetmeliğe kripto paralarda bent olarak eklendi.

Yönetmelik şu andan itibaren yürürlüğe girdi. Yönetmelik hükümlerinin Hazine ve Maliye Bakanı tarafından yürütüleceği belirtildi. Bu karara göre kripto para platfomlarında belirli bir tutarın üzerinde kimlik tespiti yapılabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir