Haftalık Teknik Analiz #27 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #27 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #27

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 4H grafiği

Bitcoin bu haftayı da yatay belirlediği alanda geçirdi. Geçen hafta 46 bin dolar – 54 bin dolar aralığının alt desteğindeydi. Bu hafta ise dirence dayandı ve altında akümüle oluyor. Dolayısı ile haftayı kar ile kapattı ancak bir kaç haftadır dile getirdiğim gibi 52 bin dolar – 54 bin dolar aralığı sert bir direnç.


Henüz direnç bölgesinin içerisine girebilmiş değil. 48 bin 500 dolar orta seviye ve şu an fiyatın altındaki destek olarak bulunuyor. Burada kırılım gelmez ise 48 bin 500 dolar tekrar deneme yapmak için durabileceği ilk destek konumunda ve altında da 46 bin dolar kanal desteği mevcut. 46 bin dolar ile 54 bin dolar aralığından henüz çıkabilmiş değiliz. Buradan çıkacağı yönde marketi de götürecektir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1W grafiği

Ethereum önceki haftalarda yakaladığı hızını biraz da olsa kaybetti. Bitcoin çiftinin önemli olduğunu belirtmiştim, dolar çifti ne kadar güzel dursa da Bitcoin çiftinde önemini yüksek olan 0.085 direncini 2 denemeye rağmen kıramadı. Zaten kolay bir direnç değil kırılması halinde ise çok sert yükselişe geçeceğini düşünüyorum. Bitcoin çifti bu yükselişi erken farketmemize yarayacak güzel bir pusula.

3.900 dolar üzeri kaldığı sürece görüntü kötü değil. 4.400 dolar direnç durumunda, geçilmesi halinde ivmelenebilir. Yön olarak Bitcoin fiyatını takip edeceğini düşünüyorum. Ayrışabilmesi için Bitcoin çiftinde yükselişte olması gerekli.
3.600 dolar sağlam destek konumunu koruyor. Burayı tekrar test etmemesi daha sağlıklı olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir