Binance TR ceza açıklaması yaptı!

Binance TR ceza

Binance TR ceza açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Binance, Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında yer alan yükümlülükleri ihlal ettiği gerekçesiyle 8 milyon TL ceza ile karşı karşıya kalmıştı. MASAK tarafından verilen bu cezanın ardından Binance TR resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Binance TR Cezanın Ardından Açıklama Yaptı

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yaptığı açıklamada BN Teknoloji A.Ş (Binance TR) şirketine Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında yer alan yükümlülükleri ihlal ettiği gerekçesiyle 8 milyon TL ceza kesmişti. Bugün gün boyu bu konuda tartışılmıştı.

Binance TR ceza yemesi ile ilgili bir açıklama yaparak sessizliğini bozdu. Bu açıklamada Binance TR şu ifadeleri kullandı:

Kripto Paralar MASAK Kapsamında!

Resmi Gazete’de kripto paralar ile ilgili yeni bir yönetmelik yayınlandı. Bu yönetmelik ile kripto paralar MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurulu) kapsamına alındı. Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik başlığıyla hali hazırda var olan bu yönetmeliğe kripto paralarda bent olarak eklendi.

Yönetmelik şu andan itibaren yürürlüğe girdi. Yönetmelik hükümlerinin Hazine ve Maliye Bakanı tarafından yürütüleceği belirtildi. Bu karara göre kripto para platfomlarında belirli bir tutarın üzerinde kimlik tespiti yapılabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir