En büyük 10 kripto para – 26 Aralık

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 26 Aralık

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 26 Aralık 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 49.830 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.2 azalarak %40.2’ye geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki değeri 54 milyar dolar artarak 943 milyar dolar seviyelerine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 145 milyar dolar artarak 2 trilyon 347 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – 26 Aralık

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Grim Finance hacklendi! Kayıp 30 milyon dolar.
 • Grayscale fonu 45 milyar doları aştı.
 • Socios ile Arsenal FC arasında anlaşma sonucunda AFC token üretilmiş ve listelenmişti. Arsenal, doğal olarak AFC token reklamlarını stadyumda yapıyor ancak İngiltere Reklam Standartları Kurumu (ASA) yayınlanan iki reklamı kaldırıldı.
 • Son günlerde Ethereum balinaları SHIB satın alımlarına yenilerini ekliyor. Özellikle Ethereum balinalarının SHIB satın alması merak uyandırıyor. Yapılan dev alımlara bir yenisi daha eklendi ve 4 trilyon SHIB satın alındı.
 • Kripto paralar ünlü isimler tarafından da yakından takip ediliyor. ABD’li rapçi Cardi B, Twitter hesabından ”Sizce kripto doların yerini alacak mı?” sorusunu sordu. Kripto paralar ile ilgili açıklamalar ve yatırımlarıyla dikkatleri çeken Jack Dorsey ”Evet, Bitcoin alacak” cevabını verdi.
 • Polygon (MATIC) resmi Twitter hesabından yaptığı duyuru ile Uniswap isimli takas borsasında listelendiğini açıkladı. Bu haberin ardından MATIC fiyatı yüzde 15’ten fazla artış gösterdi.
 • Eski ABD Başkanı Donald Trump, başkan olduğu dönem de olduğu gibi hala kripto paralara yönelik olumsuz açıklamalarına devam ediyor. Son olarak yaptığı açıklamada dolara sahip olmayı sevdiğini ifade etti.
 • DeFi projelerindeki kilitli varlıkların tutarı da 100 milyar doları yeniden aştı.
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada kripto paralara da değindi. Geçtiğimiz ekim ayından itibaren merakla beklenen kripto para yasasının da hazır olduğunu ifade etti.
 • El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmiş ve birçok düşüşte yeniden Bitcoin satın alımı yapmıştı. Bu haberlerin ardından El Salvador’dan gelen son haber oldukça dikkat çekici. El Comisonado isimli Twitter kullanıcının yaptığı paylaşıma göre El Salvadorlular tarafından kullanılan Chivo uygulamasında bazı vatandaşların Bitcoin’lerinin kaybolduğu iddia edildi.
 • Meme token’lar arasında Dogecoin’in ardından gelen Shiba Inu (SHIB) yakım işlemlerine bir yenisi daha ekleniyor. Birbirinden bağımsız şekilde gerçekleştirilen yakım işlemlerinden sonuncusunu Bigger Entertainment sahibi Steven Cooper yaptığı açıklamada 212 milyon adet SHIB yakılacağını duyurdu.
 • Binance ülkemizde BN Teknoloji isimli faaliyet gösteriyor. Ülkemizde resmi olarak faaliyetlerini sürdüren Binance, Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında yer alan yükümlülükleri ihlal ettiği gerekçesiyle 8 milyon TL ceza ile karşı karşıya kaldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir