El Salvador Bitcoin kaybolma sorunu yaşıyor!

El Salvador Bitcoin

El Salvador Bitcoin kaybolma sorunu yaşıyor!

ABONE OL 

El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi ilan eden ilk devlet olma unvanını elde bulunuyor. Chivo isimli bir cüzdan aracılığıyla ülke içerisinde Bitcoin ile alışveriş yapılıyor. Ancak son günlerde ödeme için kullanılan Chivo uygulamasında sorun olduğu ortaya çıktı.

El Salvador Bitcoin Sorunlarıyla Karşılaşmaya Başladı

El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmiş ve birçok düşüşte yeniden Bitcoin satın alımı yapmıştı. Bu haberlerin ardından El Salvador’dan gelen son haber oldukça dikkat çekici. El Comisonado isimli Twitter kullanıcının yaptığı paylaşıma göre El Salvadorlular tarafından kullanılan Chivo uygulamasında bazı vatandaşların Bitcoin’lerinin kaybolduğu iddia edildi.

50’den fazla vatandaşın Chivo uygulamasında aynı sorunla karşı karşıya kaldığı ifade ediliyor. Konu ile ilgili El Salvador yönetiminden henüz bir açıklama gelmedi. En ufak ve olumlu gelişme olduğunda doğrudan Devlet Başkanı Nayib Bukele‘nin açıklaması yapması ancak bu konuda sessiz kalması gözlerin yine kendisine çevrilmesine sebep oldu.

Bitcoin, El Salvador
El Salvador Bitcoin kaybolma sorunu yaşıyor!

El Salvador Bitcoin Almadan Durmuyor

El Salvador yaşanan bu son düşüşte yeniden Bitcoin aldı. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile 48.760 dolar fiyatından 150 Bitcoin daha satın alındığını açıkladı. Dip fiyattan Bitcoin satın aldığını ifade eden Bukele, 13 dakika sonra bir tweet daha paylaştı ve gülerek o fiyatın dip olmadığını ifade etti. Bu alımla birlikte El Salvador sahip olduğu Bitcoin sayısını 1.370‘ye yükseltti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir