SEC spot Bitcoin ETF’ini onayladı! Bitcoin durgun

spot Bitcoin ETF

SEC spot Bitcoin ETF’ini onayladı! Bitcoin durgun

ABONE OL 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz günün son saatlerinde spot Bitcoin ETF başvurularını onayladı. Onay sonrasında Bitcoin’den beklenen fiyat artışı da henüz gelmedi.

Spot Bitcoin ETF Başvuruları Onaylandı

2 gündür tartışılan ve SEC’in X hesabının hacklendiği ve bu sebepten dolayı ‘spot Bitcoin ETF başvuruları onaylandı‘ haberinin gerçek olmadığı duyurulmuştu. SEC’in X hesabının siber saldırıyla ele geçirilmesi tartışılırken yatırımcıların gözü spot Bitcoin ETF başvurularındaydı.

Dün akşam saatlerinde SEC internet sitesinde spot Bitcoin ETF başvurularının onaylandığı duyuruldu. Bitcoin’den beklenen yükseliş ise gerçekleşmedi. Bazı analistlere göre beklenti döneminde Bitcoin fiyatının yükseldiği ve bu sebepten dolayı ek bir yükseliş dalgasının gelmediği ifade ediliyor.

Bu haber yazıldığı sırada Bitcoin 46 bin 230 dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

Bitcoin ETF

Bitcoin ETF Öncesi Bitcoin Fiyat Tahminleri Gelmeye Başladı

Birleşik Krallık merkezi Standard Chartered, Bitcoin fiyat tahminini duyurdu. Standard Chartered bankasına göre 2025 yılının sonuna kadar 200 bin dolarlık fiyat tahmini geldi. Bitcoin ETF haberlerinin kol gezdiği şu günlerde birçok banka ve finansal araştırma şirketleri Bitcoin fiyat tahminleri yayınlamaya başladı.

Bitcoin fiyat tahmini yapan şirketlerin Bitcoin ETF detayına dikkat çekmesi, Bitcoin ETF’inin kabul edilmesi halinde oluşacak yeni talep ile ilişkilendiriliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir