Goldman Sachs: Bitcoin ETF’ine kurumsal talep hemen gelmeyebilir

Bitcoin ETF

Goldman Sachs: Bitcoin ETF’ine kurumsal talep hemen gelmeyebilir

ABONE OL 

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, spot Bitcoin ETF başvurusunun onaylanmasının ardından yeni bir açıklama yaptı. Bu açıklamada spot Bitcoin ETF’ine kurumsal talebin hemen gelmeyebileceği ifade edildi.

Bitcoin ETF Başvuruları Hemen Gelmeyebilir

Kripto para yatırımcılarının yıllardır beklediği spot Bitcoin ETF onayı dün akşam saatlerinde geldi. SEC tarafından yapılan açıklama ile duyurulan onayın ardından yatırım bankası olan Goldman Sachs açıklama yaptı.

Yaptığı açıklamada spot Bitcoin ETF‘inin kurumsal yatırımcılar tarafından tercih edileceğini ve bu tercih sonrasında büyük faydalar sağlanabileceği belirtilirken olumsuz taraflardan da bahsedildi. Tüm faydalara rağmen kurumsal talebin hemen gelmeyebileceği de belirtildi.

Bitcoin ETF

Spot Bitcoin ETF Başvuruları Onaylandı

2 gündür tartışılan ve SEC’in X hesabının hacklendiği ve bu sebepten dolayı ‘spot Bitcoin ETF başvuruları onaylandı‘ haberinin gerçek olmadığı duyurulmuştu. SEC’in X hesabının siber saldırıyla ele geçirilmesi tartışılırken yatırımcıların gözü spot Bitcoin ETF başvurularındaydı.

Dün akşam saatlerinde SEC internet sitesinde spot Bitcoin ETF başvurularının onaylandığı duyuruldu. Bitcoin’den beklenen yükseliş ise gerçekleşmedi. Bazı analistlere göre beklenti döneminde Bitcoin fiyatının yükseldiği ve bu sebepten dolayı ek bir yükseliş dalgasının gelmediği ifade ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir