SEC Ripple davası için özel talep!

 SEC Ripple davası için özel talep!

SEC ile Ripple arasında süren davada yeni gelişmeler yaşanıyor. 7 Nisan tarihinde Ripple, SEC’in kayıtlarına ve evraklarına erişmek için izin almıştı. SEC bunu bir taciz olarak ifade etti ve mahkemeden bu kararın kaldırılması talebinde bulundu.

SEC Ripple Davası Sürüyor

Ripple ile SEC arasında süren dava ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkmaya başladı. Henüz sonuçlanmayan davaya dair duruşmalarda yeni detaylar ortaya çıkıyor. Ripple, 7 Nisan tarihindeki duruşmada SEC‘in kayıtlarına ve evraklarına erişim iznini mahkemeden almıştı. 19 gözcü eşliğinde belgeleri inceleyebilme izni alan Ripple, daha önce haksızlığa uğradıklarını ifade etmişti.

Bütün bu gelişmelerle birlikte SEC‘in mahkemeden yeni bir talebi olduğu ortaya çıktı. Ripple‘ın kendi evraklarına erişmesini taciz olarak nitelendiren SEC, bu kararın geri alınmasını istedi.

Ripple SEC davası
SEC Ripple davası için özel talep!

İlginç Bir Detay Ortaya Çıktı

SEC, Ripple’ın menkul kıymet lisansı almadan menkul lisansı sattığını ifade etmiş ve Ripple’a dava açmıştı. Ripple da mahkemeden aldığı özel izinle SEC’in kayıtlarına erişti ve 2016 yılında SEC’in kendilerinden ”dijital para birimi” olarak bahsettiğini ortaya çıkardı. Bu detayın mahkemenin seyrini değiştirebileceği iddia ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir