Thodex mağdurlarının kaybı hesaplandı!

 Thodex mağdurlarının kaybı hesaplandı!

İçinde bulunduğumuz haftanın en çok konuşulan konuları arasında yer alan Thodex ile ilgili hesaplamalar yapıldı. Basında yer alan ve gerçek dışı olduğu basit bir şekilde anlaşılabilecek 2 milyar dolar olayı çözüldü.

Thodex Mağdurları Ne Kadar Kayıp Yaşadı?

Ülkemizde kripto para konusundaki uzmanlıklarıyla bilinen Tufan Poyraz ve Aytunç Yıldızlı tarafından Thodex mağduriyetinin boyutu Blockchain teknolojisinin şeffaflık özelliği sayesinde tespit edildi. Her iki isimde Twitter üzerinde yaptığı açıklamalarla Thodex borsasını kullanmış olan kişilerden Thodex’in kripto para cüzdan adreslerini kendileriyle paylaşmalarını istedi.

Kullanıcılardan gelen cüzdan adresleri detaylı bir şekilde incelendi ve Thodex mağduriyetinin yaklaşık 150 milyon dolar olduğunu ortaya çıkardı. Basında yer alan ve tüm kripto para piyasasını sert dille eleştirmeye sebep olan 2 milyar dolar ifadesinin yanlış olduğu kanıtlanmış oldu.

Thodex CEO’su Kırmızı Bültenle Aranıyor

Yerli kripto para borsalarından olan Thodex, ardında birçok mağdur bırakarak faaliyetlerini sona erdirdi. CEO Faruk Fatih Özer’in de 19 Nisan tarihinde Arnavutluk’a gittiği tespit edildi. Bunun ardından Emniyet Genel Müdürlüğü bir açıklama yaptı ve Faruk Fatih Özer hakkında Interpol‘den kırmızı bültenle arama kararı çıkarıldığını belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir