SEC NFT’lere gözünü dikti!

SEC NFT

SEC NFT’lere gözünü dikti!

ABONE OL 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para piyasasını adeta ince eleyip sık dokumak istiyor. Gözünü kripto para piyasasından ayırmayan SEC, son olarak satışları düzenlenen NFT’lere gözünü dikti.

SEC NFT’leri İzliyor

Kripto para piyasasının işleyişinin yanı sıra ön satışlarla birlikte düzenleyiciler de çok daha sıkı bir şekilde denetim yapmaya başladı. Resmi olarak SEC düzenlemelerinin bir yetkisi yok ancak para piyasalarına benzer şekilde ilerleyen kripto para hareketlerin SEC kapsamına alınması bekleniyor.

ABD’den konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi ancak muhtemelen kripto para sektörünün de SEC kontrolüne girmesi bekleniyor. SEC tüm bu gelişmeler netleşmemişken NFT’leri yakından incelemeye başladı. NFT’lerin birer sanat eseri olması kabul görse de satış yöntemleri SEC’in dikkatini yakından ilgilendiriyor.

SEC kararı
SEC NFT’lere gözünü dikti!

SEC Komiseri Hester Peirce konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

NFT piyasasının genişliği göz önüne alındığında, bunun belirli parçaları bizim yetki alanımıza girebilir. İnsanların NFT’lerin menkul kıymetler düzenleme rejimine girebileceği potansiyel yerler hakkında düşünmesi gerekiyor.

SEC konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı ancak yakında bir açıklama yapılması ve NFT’ler hakkında net bir karar verilmesi bekleniyor. Eğer NFT’ler menkul kıymet olarak nitelendirilirse SEC’in kapsamına girecek ve gerek satış şekli gerekse sahip olma konusunda düzenlemeler yapılması muhtemel görünüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir