Ukrayna bayrağı NFT olarak satıldı

Ukrayna bayrağı NFT

Ukrayna bayrağı NFT olarak satıldı

ABONE OL 

Ukrayna ve Rusya arasında süren savaş sürerken Ukrayna yanlısı kripto para hareketleri de her geçen gün artış gösteriyor. Son olarak UkraineDAO isimli merkeziyetsiz bir kuruluş gelir elde etme amacıyla Ukrayna bayrağını NFT’ye dönüştürdü ve satışa sundu.

Ukrayna Bayrağı NFT’si Satıldı

UkraineDAO, Ukrayna’ya maddi destek sağlamak amacıyla kripto para faaliyetlerinde bulunuyor. Bu faaliyetlere son olarak bir NFT eklendi. UkraineDAO, Ukrayna bayrağını NFT’ye dönüştürdü ve 2.258 Ethereum (yaklaşık 6.79 milyon dolar) karşılığında sattı. Elde edilecek gelir ise Ukrayna için kullanılacak.

Coinbase Ukrayna’ya Ret Açıklaması Yaptı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, Ukrayna’dan gelen Rusya’ya olan hizmeti kısıtlayın talebini reddetti ve şu ifadeleri kullandı:

Tek taraflı ve tam bir yasak, hükümetlerinin demokratik bir komşuya karşı saldırganlığının bir sonucu olarak tarihi para istikrarsızlaşmasına katlanan sıradan Rus vatandaşlarını cezalandıracaktır.

Bu açıklama ile birlikte yasaklama talebi reddedilmiş oldu. Ukrayna tarafından ise konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Bilindiği gibi Ukrayna’da kripto para olarak bağış toplamaya başlamıştı. Toplanan bağış miktarı da 30 milyon doları aşmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir