Zirveden alan dipte sattı! Bitcoin raporu yayınlandı

Bitcoin raporu

Zirveden alan dipte sattı! Bitcoin raporu yayınlandı

ABONE OL 

Kripto para analiz şirketi Glassnode, yayınladığı son raporda oldukça dikkat çekici verileri açıkladı. Bitcoin’i 60 bin dolar seviyelerinden alan yatırımcıların yaşanan sert düşüşlerde Bitcoin’lerini sattıklarını açıkladı.

Bitcoin Raporu Dikkatleri Çekti

Bitcoin fiyatı zirve fiyatına yani 60 bin dolar ve üzeri seviyelere kadar ulaştıktan sonra yaşanan olaylarla birlikte sert düşüşler yaşamıştı. Glassnode tarafından yayınlanan son raporda 60 bin dolar seviyelerinden Bitcoin satın alan yatırımcıların 35 bin dolar ile 38 bin dolar seviyelerinden Bitcoin’lerini sattıklarını açıkladı.

Bu da yatırımcıların düşüşten ciddi oranda etkilendiğini açık bir şekilde gösteriyor. Rapora göre 2021 yılının mayıs ile temmuz ayları arasında Bitcoin satın alan yatırımcıların ağustos ile kasım ayları arasında kârlı sattığı ifade edildi.

Raporda en dikkat çekici konulardan biri ise ‘HODLERs‘ oldu. Kripto para piyasasında uzun vadeli yatırımcılar kendilerini ‘HODLER‘ olarak nitelendirir. Rapora göre ‘HODLERs‘ olarak ifade edilen yatırımcıların birçoğu Bitcoin fiyatına umursamadan düşüşte yaşandığında bile Bitcoin’lerini satmadı.

Bitcoin yatırımcıları
Zirveden alan dipte sattı! Bitcoin raporu yayınlandı

Bitcoin Aramasında Lider El Salvador

Kripto paralar dünyada git gide kabul görmeye devam ediyor. Resmi olarak Bitcoin’i para birimi ilan eden El Salvador, Google aramalarında da en çok ”Bitcoin” araması yapan ülke oldu. Google Trends verilerine göre sıralama şöyle:

  1. El Salvador
  2. Nijerya
  3. Gürcistan
  4. Türkiye
  5. Hollanda

Listede Afrika’da kripto paralar konusunda önde gelen Nijerya 2. sırada yer alıyor. Nijerya’yı Gürcistan takip ediyor. 4. sırada ise ülkemiz yer alıyor. Ülkemizi de Hollanda takip ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir