SEC Coinbase borsasını tehdit etti!

SEC Coinbase

SEC Coinbase borsasını tehdit etti!

ABONE OL 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase’i tehdit ettiği ortaya çıktı. Coinbase Baş Hukuk Görevlisi Paul Grewal tarafından yapılan açıklama ile ortaya çıkan tehdidin Coinbase‘in yeni bir hizmeti ile doğrudan alakalı olduğu belirtildi.

SEC Coinbase’i Tehdit Etti

Coinbase yakında kullanıcılarına Lend isimli bir ürün sunmaya hazırlanıyor. Lend, sabit fiyatlı kripto paraların stake edilmesiyle birlikte yüzde 4’lük bir gelir vadediyor. Bu da SEC’in uyarısını beraberinde getirdi. SEC Coinbase’i gönderdiği yazı ile tehdit etti.

Lend isimli ürünü sunmak için 6 aydır SEC ile görüştüklerini ifade eden Paul Grewal, şirkete gelene son yazıda Lend’in faaliyete geçmesiyle birlikte SEC’in Coinbase’i dava edeceği ifadesiyle karşılaştı. Coinbase CEO’su Brian Armstrong konu ile ilgili açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada SEC’in Lend ürünün bir menkul kıymet olarak gördüğünü ve borç vermenin nasıl bir menkul kıymet olduğunu anlamadığını ifade etti.

Yasalara uygun bir şekilde faaliyetlerini sürdürmek istediklerini yineleyen Armstrong, SEC’in Lend ürününü neden menkul kıymet olarak değerlendiğini ifade eden bir cevabını beklediklerini söyledi.

SEC Coinbase’e karşı henüz resmi bir açıklama yapmadı ancak yakın zamanda bir açıklama yapılması bekleniyor.

DeFi Projeleri Düzenlemelere Tabii Olmalı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) daha çok Ripple ile karşı karşıya geldiği dava ve Bitcoin ETF‘lerini reddetmesiyle karşımıza çıkıyor. SEC Başkanı’nın DeFi (Merkeziyetsiz Finans) açıklaması dikkatleri çekti:

”Bazı DeFi projeleri SEC’nin gözetimi altında bulunan kurumlarda olan özellikleri ve hizmetleri barındırıyorlar. Şu anda açık kaynaklı yazılımlar gibi sadece yazılımı oluşturmayan, yönetişim ve ödül gibi teşvikler de veren bir grup da var. Bunların regülasyonların devreye girmesi gerektiği alanlara geçtiği yerler oluyor. Bu yüzden DeFi alanının da regülasyonların dışında tutulmaması gerekiyor. Bu platformlar bazı açılardan merkeziyetsiz görülebilir ancak başka açılardan bakıldığında da yüksek derecede merkezi.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.