Bitcoin’e soğuk duş!

Bitcoin düşüş

Bitcoin’e soğuk duş!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, yaşadığı sert düşüş ile 42.770 dolara kadar geriledi. Fiyatını kısa sürede toparlayan Bitcoin 47 bin dolar seviyelerine yükseldi.

Bitcoin 10 Bin Dolar Geriledi

Bitcoin alışık olduğu hamlelerden birine daha şahit oldu. Daha öncede gördüğümüz kısa sürede yaşanan fiyat düşüşlerine bir yenisini daha eklendi. Sabah saatlerinde 52.500 dolar seviyelerinden alıcı bulan Bitcoin çok ama çok kısa sürede 42.770 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Henüz bu düşüşün sebebi bilinmese de çok kısa süre içerisinde muhtemelen ortaya çıkacaktır. Bugün Bitcoin’i resmi para birimi haline getiren El Salvador‘da düşüşü fırsat bilerek 150 Bitcoin daha satın aldı. Düşüş ile ilgili detaylar gelmeye devam ettikçe Teknoküpür olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bitcoin düşüş
Bitcoin’e soğuk duş!

El Salvador Bitcoin’i Yasallaştırdı

El Salvador, Bitcoin konusundaki adımlarıyla dünyadaki diğer ülkelere adeta ders veriyor. Cesur bir şekilde Bitcoin adımlarını açıklayan El Salvador, bu konu yeni bir adım daha attı ve Bitcoin’i resmi para birimi haline getirdi. Dün akşam saatlerinde El Salvador Devlet Başkanı Nayip Bukele, 200 Bitcoin’in daha satın alındığını açıklamıştı. Bu alımla birlikte El Salvador ülkesinin toplamda 400 Bitcoin‘i oldu.

El Salvador, haziran ayında tüm vatandaşlarına 30 dolarlık Bitcoin dağıtmıştı ve dağıtılan bu Bitcoin’lerin dolara çevrilmemesi istenmişti. Chivo isimli cüzdanın resmi olarak kullanılacağı da o dönemde ifade edilmişti. Nayib Bukele, Bitcoin’in El Salvador’un resmi para birimi olduğunu açıklarken, Chivo isimli uygulamanın da Play Store, App Store ve App Gallery isimli uygulama marketlerinde yer almasını istedi. Google, Apple ve Huawei ise henüz bu konuda bir açıklama yapmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.