SEC, BitConnect çalışanlarına dava açtı!

SEC BitConnect

SEC, BitConnect çalışanlarına dava açtı!

ABONE OL 

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), BitConnect şirketinin 5 çalışanına dava açtığını duyurdu.

SEC, BitConnect Olayını İnceliyor

BitConnect isimli kripto para platformu 2018 yılında iflasını açıklamıştı. Saadet zinciri olan BitConnect, yüzde 40 gibi oldukça yüksek faizli bir şekilde yatırımcılardan Bitcoin topluyor ve bunu BitConnect Coin‘e dönüştürdüğünü açıklıyordu. Faiz getirisinin yüksek olmasıyla sebebiyle on binlerce kişi bu sisteme dahil oldu. Yüksek katılımla birlikte BitConnect Coin 440 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Ancak işin gerçeği ortaya çıktığında fiyat 0.67 dolara kadar gerilemiş ve şirket iflas ettiğini açıklamıştı.

SEC, bu olayı irdelemeye devam ederken BitConnect tanıtımını yapan 5 çalışana dava açtı. Yatırımcılardan elde edilen 2 milyar dolarlık varlığın kayıt dışı bir şekilde satılmış ve on binlerce kişinin mağdur olmuştu. Bu sebepten dolayı SEC oldukça hassas davranıyor. Bu platformunda duyurulmasındaki aktif rol oynayan 5 kişi ile ilgili henüz net bir karar açıklamadı.

SEC kararı
SEC, BitConnect çalışanlarına dava açtı!

SEC Bitcoin Açıklaması!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto paralara soğuk bakan kurumlar arasında yer alıyor. Daha önce onay için gelen onlarca Bitcoin ETF’sini reddeden SEC, Bitcoin hakkında açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre SEC, Bitcoin vadeli işlemlerinin son derece spekülatif olduğunu belirterek yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Kısa süre içerisinde aşağı veya yukarı çok sert hareketler yapabilen Bitcoin için SEC tarafından yapılan açıklama son derece doğru olarak ifade ediliyor. Kripto para analizi yapan uzmanlarda bu konuda SEC ile hemfikir olmalarıyla biliniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.