SEC Başkanı: DeFi projeleri de düzenlenmeli

SEC Başkanı: DeFi projeleri

SEC Başkanı: DeFi projeleri de düzenlenmeli

ABONE OL 

SEC Başkanı Gary Gensler, yaptığı açıklamada merakla beklenen kripto para düzenlemelerine DeFi projelerinde dahil edilmesi gerektiğini ifade etti. Bu açıklamasıyla ABD’nin kripto para düzenlemeleri daha da merakla beklenmeye başlandı.

DeFi Projeleri Düzenlemelere Tabii Olmalı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) daha çok Ripple ile karşı karşıya geldiği dava ve Bitcoin ETF‘lerini reddetmesiyle karşımıza çıkıyor. Ancak bu defa SEC Başkanı’nın DeFi (Merkeziyetsiz Finans) açıklaması dikkatleri çekti:

”Bazı DeFi projeleri SEC’nin gözetimi altında bulunan kurumlarda olan özellikleri ve hizmetleri barındırıyorlar. Şu anda açık kaynaklı yazılımlar gibi sadece yazılımı oluşturmayan, yönetişim ve ödül gibi teşvikler de veren bir grup da var. Bunların regülasyonların devreye girmesi gerektiği alanlara geçtiği yerler oluyor. Bu yüzden DeFi alanının da regülasyonların dışında tutulmaması gerekiyor. Bu platformlar bazı açılardan merkeziyetsiz görülebilir ancak başka açılardan bakıldığında da yüksek derecede merkezi.”

SEC Başkanı: DeFi projeleri de düzenlenmeli

SEC Kripto Paraları Düzenlemeli

ABD’li senatör Elizabeth Warren, kripto paralara olumsuz bakan ABD’li senatörler arasında yer alıyor. Kripto paraların popülerleşmesiyle birlikte yeni yatırımcıları piyasaya girmesine sebep oldu. Warren, bu detaya dikkat çekerek piyasaya giren yeni yatırımcıları dolandırmak için birçok yöntemin uygulandığını ifade etti. Henüz düzenlemenin olmamasının da piyasaları zedelediğini açıklamalarına ekledi.

Bu sebepten dolayı SEC tarafından kripto paraların düzenlenmesi gerektiğini ifade etmişti:

”Kripto para birimlerine olan talep ve kripto para borsalarının kullanımı hızla artarken, sağduyulu düzenlemelerin eksikliği sıradan yatırımcıları manipülatörlerin ve dolandırıcıların insafına bıraktı.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir