Japonya merkezli kripto para borsası Liquid hacklendi

Liquid hack

Japonya merkezli kripto para borsası Liquid hacklendi

ABONE OL 

Japonya merkezli kripto para borsası Liquid resmi Twitter hesabından yaptığı duyuru ile hacklendiğini açıkladı. Yapılan açıklamada varlıkların soğuk cüzdana aktarıldığı belirtildi.

Kripto Para Borsası Liquid Hacklendi

Kripto paralar siber saldırılara maruz kalmaya devam ediyor. Yalnız kripto paralar değil kripto para borsaları da hacklenmeye devam ediyor. Son olarak Japonya merkezli kripto para borsası Liqiud Global hacklendi. Bu saldırıda 80 milyon dolarlık bir kayıp olduğu açıklandı.

Bu saldırıda Bitcoin, Ethereum, XRP, TRX adresleri hedef alındı.

Yapılan açıklamada varlıkların korunması için tüm varlıklar sıcak cüzdanlardan soğuk cüzdanlara aktarıldı. Çalınan fonları kurtarmak için ise diğer kripto para borsalarıyla iletişim kurulduğu açıklandı.

Japonya merkezli kripto para borsası Liquid hacklendi

DAO Maker Hacklenmişti

Kripto paralar son günlerde siber saldırılarla karşı karşıya kalıyor. Geçtiğimiz günlerde PolyNetwork siber saldırıya maruz kalmış ancak hackerlar çaldıkları fonları iade etmeye başlamıştı. Şimdi ise DAO Maker hacklendi. Hackerlar önce ağı test etmek için 10 bin USDC çekti ve fark ettirmeden 15 işlem daha yapan hackerlar toplamda 7 milyon dolar çaldı.

5.251 kullanıcının etkilendiği saldırıda kullanıcı başı ortalama zarar ise 1.250 dolar olarak açıklandı. Cüzdanında 900 dolardan daha az bakiyesi bulunan kullanıcılar ise bu saldırıdan etkilenmedi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir