Bitcoin ve Ethereum’lar cüzdanlara çekiliyor

Bitcoin ve Ethereum

Bitcoin ve Ethereum’lar cüzdanlara çekiliyor

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin ve en yakın rakibi Ethereum verileri ortaya çıktı. Bu verilere göre yatırımcılar varlıklarını kripto para borsalarından kripto para cüzdanlarına çekmeye başladı. Bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor.

Bitcoin ve Ethereum’lar Soğuk Cüzdanlara Çekiliyor

Glassnode verilerine göre kripto para yatırımcıları satış yapmayı düşünmüyor. Varlıklarını kripto para cüzdanlarına çeken yatırımcılar, piyasasının yükseliş trendine güvendiğini gösteriyor. 2018 yılından bu yana ilk defa bu kadar fazla varlık kripto para cüzdanlarına aktarıldı.

Veri analisti Will Clemente tarafından yapılan açıklamada geçtiğimiz ay kripto para borsalarından ciddi bir miktarda Bitcoin’in çıkış yaptığı belirtilmişti:

”Son 30 günde borsalar 111.033 BTC düştü. Bitcoin tarihindeki en keskin borsa stok düşüşlerinden biri.”

Bitcoin işlem hacmi
Bitcoin ve Ethereum’lar cüzdanlara çekiliyor

Ethereum Londra Güncellemesi Gerçekleştirildi

12.965.000 numaralı blokta gerçekleşen EIP-1559 güncellemesi Ethereum Blockchain ağının en önemli sorunu olan işlem ücretlerini (Gas) düzenlemek için önemli bir hamle yaptı. Kullanıcıların gaz ücretlerini madencilere göndermek yerine yakıldığı ağa göndermelerini sağlayan farklı bir işlem ücreti özelliği Ethereum Blockchain ağına eklendi.

İşlem ücretleri ağ yoğunlaştıkça artıyor ve çok ciddi seviyelere yükselip mağduriyete sebep oluyordu. İşlem ücretlerinin bakiyeden bağımsız bir şekilde sabit olması küçük bakiyeler ile Ethereum transferi yapmak isteyen yatırımcılara ayak bağı oluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir