Samsung’dan 500 milyon dolarlık ekran yatırımı

Samsung’dan 500 milyon dolarlık ekran yatırımı

ABONE OL 

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’dan rakiplerini geride bırakmak adına 500 milyon dolarlık yatırım geldi.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Samsung, ekran üretimi artırmak adına önemli bir karar aldı. Şirket yaptığı açıklamada 500 milyon dolarlık yatırım ile Hindistan’da akıllı telefonlar ve diğer elektronik aletlere ekran üretimi yapacak yeni tesis inşa edeceğini duyurdu.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Hindistan’a 500 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Bu miktar ise bugünkü kur ile yaklaşık  2.94 milyar TL’ye denk geliyor.

Şirketten yapılan açıklamada bu yatırım kapsamında Yeni Delhi’ye bir fabrika kurulacağı bildirildi. Söz konusu fabrikada akıllı telefonlar ve diğer elektronik cihazlar için ekran üretimi yapılacağı bilgisine yer verildi.

Samsung adına önemli yatırım merkezi olan ve teknoloji firmalarının önemli bir pazar olarak gördüğü Hindistan’a daha önce de yüklü yatırımlar yapılmıştı. Samsung’un Hindistan’ın Noida kentine 700 milyon dolar değerindeki yatırımının ardından, bu sefer ekran üretimi için fabrika kuracağını dile getirdi.

Samsung’dan gelen bu hamleyle dünyada yıllardır devam eden zirve yarışında ne kadar iddialı olduğunu yeniden göstermiş oldu. şirket, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı olan Hindistan’da en çok telefon satan ikinci şirket olarak karşımıza çıkıyor.

Son 8 çeyrektir akıllı telefon pazarında lider olan şirket Çin merkezli Xiaomi olarak görünüyor. Xiaomi ile arasındaki rekabeti bir tık öteye taşıyan Samsung, yeniden lider olabilecek mi hep beraber göreceğiz.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

Oyuncuları mutlu edecek haberler!

iPhone 12 çıkmadan iPhone 13 konsepti yapıldı

Türk bilim insanı Betül Kaçar, NASA ekibine katıldı

“Samsung’dan 500 milyon dolarlık ekran yatırımı” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir