Samsung Huawei’ye işlemci satmayacak

   Samsung Huawei’ye işlemci satmayacak

  Geçtiğimiz günlerde Huawei‘nin Samsung‘dan işlemci alabileceği konuşuluyordu. Ancak son gelen haberlere göre Samsung Huawei‘ye işlemci satmayacak. Çinli teknoloji devinin yeni bir işlemci üreticisiyle iletişime geçmesi gerekiyor.

  Samsung Huawei’ye Olumsuz Yanıt Verdi

  ABD-Çin ticaret savaşının ortaya çıkmasıyla birlikte Huawei büyük darbeler aldı. Amerika Birleşik Devletleri menşeili Google’ın hizmetlerinden mahrum kalan Huawei kendi işletim sistemini geliştirmek zorunda kalmıştı. ABD ambargolarıyla sürekli olarak karşı karşıya kalan Huawei, akıllı telefonlarının işlemcisini üreten TSMC ile de iş birliğini bitmek zorunda kalmıştı.

  Bu sebeplerden dolayı Samsung ile iş birliği oluşturmak isteyen Huawei‘ye olumsuz yanıt geldi. Samsung hali hazırda Huawei’nin OLED ekran ve bellek yongalarını üretiyor. Bütün bunların işlemciyi de üretmeyeceği belirten Samsung belki de pazardaki en büyük rakibini güçlendirmek istemiyor.

  Huawei Samsung’dan olumsuz yanıt aldığından dolayı diğer işlemci üreticileri MediaTek ve Spreadtrum‘a başvurması bekleniyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir