Xiaomi para kazanamıyor!

   Xiaomi para kazanamıyor!

  Çinli teknoloji devi Xiaomi akıllı telefon pazarındaki payını arttırmak için birçok taviz veriyor. Bu tavizlerin en büyüğünün kâr oranı olduğu ortaya çıktı. Teknoloji devi pazar payını arttırmak için düşük fiyatlı telefonlar satıyor ancak gelir olarak beklentilerin gerisinde kalıyor.

  Xiaomi Gelir Olarak En Sonda!

  Xiaomi akıllı telefon pazarındaki payını arttırmak için oldukça uygun fiyatlara akıllı telefon satışları gerçekleştiriyor. Sunduğu özelliklere göre gayet makul fiyatlarla gerçekleştirilen satışlar şirketin pazar payını arttırıyor ancak gelir olarak bakıldığında işler hiç de iyi gitmiyor.

  Strategy Analytics tarafından yapılan araştırmayla Batı Avrupa’daki akıllı telefon satışlarından en çok kâr elde eden şirketler belli oldu.

  2020 yılının ilk çeyreğini gösteren verilere göre kâr seviyenini %49’unu Apple tek başına elinde tutuyor. Apple’ı %32 ile Samsung takip ediyor. Huawei’nin %7‘lik bir orana sahip olduğu yerde Xiaomi ise %2 gibi oldukça düşük bir oranla geride kalıyor.

  Düşük kâr marjı ile çalışma prensibine sahip olan Xiaomi pazar payını günden güne arttırıyor. Önemli olan liderliğin pazar payında olduğunu savunan Xiaomi’nin amacına ulaştığı görünüyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir