Samsung Galaxy S23 serisi yalnızca Snapdragon ile gelecek!

Galaxy S23 serisinin işlemcisi

Samsung Galaxy S23 serisi yalnızca Snapdragon ile gelecek!

ABONE OL 

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Galaxy S23 serisi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Seri normalde iki farklı işlemci ile karşımıza çıkıyordu ancak bu defa yalnızca Snapdragon işlemci ile karşımıza çıkacak.

Galaxy S23 Serisi Gümbür Gümbür Geliyor

Samsung, Güney Kore’deki kendi ürettiği Exynos işlemcili Galaxy S modelleri üretiyordu. Bunun dışındaki diğer ülkeler içinse Snapdragon işlemcili modeller üretiyordu. Bu sebepten dolayı Galaxy S serisi modelleri çift işlemci ile karşımıza çıkıyordu.

Ancak son test sonuçlarına göre Galaxy S23 serisi yalnızca Snapdragon işlemci ile karşımıza çıkacak. Geekbench testlerinde Galaxy S23, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra modellerinin Snapdragon 8 Gen 2 işlemci modeliyle karşımıza çıkacak.

Qualcomm CEO’su da Samsung ile uzun süreli bir anlaşma yaptıklarını duyurdu. Bu da Galaxy S23 serisinin Snapdragon işlemciden gücünü alacağını kanıtlıyor.

Serinin 2023 yılının şubat ayında karşımıza çıkması bekleniyor.

Samsung Galaxy S23 serisi yalnızca Snapdragon ile gelecek!

Samsung Galaxy S23 Plus Fiyatı da Görülmüştü

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Galaxy S23 serisi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Seri hakkında bildiklerimiz oldukça az fakat Samsung Galaxy S23 Plus fiyatı hakkında sızıntılar mevcut. Sızıntılara göre Samsung Galaxy S23 Plus fiyatı 999 dolar olacak.

Galaxy S23 Serisi Sızıntıları Gelmeye Devam Ediyor

Samsung’un amiral gemisi serisi olan S serisinin yeni üyeleri merakla bekleniyor. Galaxy S22 serisinin Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle ortaya koyduğu performans gözleri doldurmuştu. Seri beklenirken Ming-Chi Kuo, serisinin işlemci modeli hakkında bir sızıntıdan bahsetti.

Kuo’ya göre Galaxy S23 serisinde Qualcomm tarafından üretilen işlemci kullanılacak. Bilindiği gibi Snapdragon işlemcileri Qualcomm tarafından üretiliyor. İşlemci modeli hakkında henüz bir bilgi yok ancak SM8550 seri numaralı Snapdragon işlemcisi seriye güç verecek.

5G desteği sağlayacak olan işlemcinin yüksek performans desteğinin yanında güç verimliliği de sağlayacak. Ayrıca seride yalnızca Snapdragon işlemcisinin yer alması bekleniyor. Daha önceki modellerde iki farklı işlemciye sahip versiyonlar üretiliyordu ve Samsung tarafından üretilen Exynos versiyonlu modeller de satışa sunuluyordu. Samsung buna da son vererek yalnızca Snapdragon işlemcili modelleri satışa sunacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir