Samsung Galaxy S23 Plus işlemcisi netleşti!

Samsung Galaxy S23 Plus işlemcisi

Samsung Galaxy S23 Plus işlemcisi netleşti!

ABONE OL 

Merakla beklenen Galaxy S23 serisinin üyesi Galaxy S23 Plus‘ın işlemcisi Geekbench’te görüldü. Seriyi bekleyen akıllı telefon hayranları test sonuçlarını merakla bekliyordu.

Galaxy S23 Plus İşlemcisi Görüldü

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Galaxy S23 Plus modelinde Snapdragon 8 Gen 2 işlemci modelini kullanacak. Akıllı telefonun Geekbench testi ortaya çıktı. Bu testin sonuçlarının yanı sıra akıllı telefonun özellikleri de yer alıyor.

İşletim sistemi olarak Android 13, kullanıcı arayüzü olarak ise One UI 5.0 ile karşımıza çıkacak olan akıllı telefon SM-S916U kodu iel testte göründü. Ayrıca 8 GB RAM de özellikler arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy S23 Plus işlemcisi netleşti!

Samsung Galaxy S23 Plus Fiyatı da Görülmüştü

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Galaxy S23 serisi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Seri hakkında bildiklerimiz oldukça az fakat Samsung Galaxy S23 Plus fiyatı hakkında sızıntılar mevcut. Sızıntılara göre Samsung Galaxy S23 Plus fiyatı 999 dolar olacak.

Galaxy S23 Serisi Sızıntıları Gelmeye Devam Ediyor

Samsung’un amiral gemisi serisi olan S serisinin yeni üyeleri merakla bekleniyor. Galaxy S22 serisinin Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle ortaya koyduğu performans gözleri doldurmuştu. Seri beklenirken Ming-Chi Kuo, serisinin işlemci modeli hakkında bir sızıntıdan bahsetti.

Kuo’ya göre Galaxy S23 serisinde Qualcomm tarafından üretilen işlemci kullanılacak. Bilindiği gibi Snapdragon işlemcileri Qualcomm tarafından üretiliyor. İşlemci modeli hakkında henüz bir bilgi yok ancak SM8550 seri numaralı Snapdragon işlemcisi seriye güç verecek.

5G desteği sağlayacak olan işlemcinin yüksek performans desteğinin yanında güç verimliliği de sağlayacak. Ayrıca seride yalnızca Snapdragon işlemcisinin yer alması bekleniyor. Daha önceki modellerde iki farklı işlemciye sahip versiyonlar üretiliyordu ve Samsung tarafından üretilen Exynos versiyonlu modeller de satışa sunuluyordu. Samsung buna da son vererek yalnızca Snapdragon işlemcili modelleri satışa sunacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir