Apple 5G modemlerini Qualcomm’dan almaya devam edecek!

Apple 5G modem

Apple 5G modemlerini Qualcomm’dan almaya devam edecek!

ABONE OL 

Apple, iPhone modellerinde kullandığı 4G ve 5G gibi bağlantı modemleri Qualcomm şirketinden alıyordu. Kendi modemi için çalışmalara başlayan Apple, bir süre daha Qualcomm şirketinden modem almaya devam edecek.

Apple 5G Modemlerini Yeniden Qualcomm’dan Alacak!

Apple, birçok dünya devi şirketten parça satın alıyor. Bu parçaları iPhone modellerinde kullanan teknoloji devi, 5G modemini de Qualcomm şirketinden alıyordu. Ancak kendi modemi üzerinde çalışan Apple, çalışmanın istenilen seviyeye ulaşamaması sebebiyle bir süre daha Qualcomm’dan modem almaya devam edecek.

Apple analisti Ming Chi-Kuo yaptığı son paylaşımda Apple’ın 2023 yılında duyuracağı iPhone 15 serisinde Qualcomm tarafından üretilen 5G modemini kullanılacağını ifade etti.

Apple daha önce de Intel’den aldığı işlemcilerin yerine M isimli bir işlemci serisi geliştirmiş ve performans anlamını beğenileri toplamıştı.

Apple 5G modemlerini Qualcomm’dan almaya devam edecek!

Apple Dördüncü Çeyrek Verileri!

Apple, her yılın eylül ayında iPhone modelleri duyurduğu için kendisi için ilk çeyrek dönemini eylül ve aralık arasındaki dönem olarak nitelendiriyor. Temmuz ve eylül arasındaki dönem ise Apple için son çeyrek sayılıyor.

Apple dördüncü çeyrek raporunu geçtiğimiz gün duyurdu. Bu rapora göre şirket bu dönemde 90.1 milyar dolar gelir elde etti. Bu gelirin 20.7 milyar dolarlık kısmının ise kâr olduğu açıklandı. Bir önceki dönemde 83.4 milyar dolar gelir, 20.6 milyar dolar kâr elde edilmişti.

iPhone USB-C Portuyla Gelecek!

Apple Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, yaptığı açıklamada Apple’ın istemeyerek de olsa USB-C kullanmaya başlayacağını açıkladı. Wall Street Journal’a konuşan Joswiak, USB-C girişli iPhone için tarih vermedi.

Ancak Avrupa Birliği’nin geçtiğimiz günlerde aldığı kararı üstü kapalı bir şekilde eleştirdi. Joswiak, Apple’ın USB-C girişi kullanmaya başlamasıyla ciddi bir elektronik atık oluşacağını da ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir