Sahte XRP ETF başvuru haberi felakete sebep oldu!

XRP ETF başvuru haberi

Sahte XRP ETF başvuru haberi felakete sebep oldu!

ABONE OL 

Kripto para piyasasındaki sahte haberlere bir yenisi daha eklendi ve birçok yatırımcının zarar etmesine sebep oldu. ‘XRP ETF başvurusu yapıldı‘ haberleri birçok yatırımcı tarafından olumlu karşılansa da haberin sahte olduğu ortaya çıktı.

XRP ETF Başvurusu Sahte Çıktı

Kripto para piyasasında teyitli haber paylaşmak isteyen kaynaklardan paylaşılan ‘XRP ETF başvurusu‘ haberi XRP fiyatının artışını beraberinde getirdi. Ancak kısa bir süre sonra haberin sahte olduğu ortaya çıktı.

Bu durumun ortaya çıkmasının ardından XRP fiyatı da düşmeye başladı. Vadeli pozisyonlarda yaşanan likiditasyonlar da tepkileri beraberinde getirdi. İddia edilen habere göre BlackRock şirketinin spot Bitcoin ETF başvurusunun yanından spot XRP ETF başvurusunda da bulunduğu belirtilmişti.

DİPNOT: Önemli olan haberin hızlı bir şekilde ulaştırılması değil detaylı ve yeteri kadar bilgi barındırmasıdır.

XRP fiyatı

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin ETF’lerini Bekliyor

Kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Mike Novogratz, bu defa da Bitcoin ETF’leri ile kurumsal yatırımcılar arasındaki ilişkiyi açıkladı. Bilindiği gibi 12 farklı şirket tarafından yapılan Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor.

Borsa Yatırım Fonu olarak dilimize çevrilen Bitcoin ETF’i kripto para yatırımcıları tarafından beklendiği kadar kurumsal yatırımcılar tarafından da bekleniyor. Novogratz yaptığı açıklama ile Bitcoin ETF başvurularının onaylanmasıyla birlikte kurumsal yatırımcıların alım yapmaya başlayacaklarını ifade etti:

Kurumlar daha rahat hale geldikçe ve hükümet Bitcoin’in bir varlık olduğuna dair onay mührünü verirse, diğer yatırımcıların bunun dışındaki şeylere bakmaya başladığını göreceksiniz. Ve böylece para alana akacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir