Binance’e bağlı kripto para cüzdanı hacklendi! Kayıp 27 milyon dolar

kripto para cüzdanı

Binance’e bağlı kripto para cüzdanı hacklendi! Kayıp 27 milyon dolar

ABONE OL 

Kripto para piyasasının en büyük aktörlerinden olan Binance‘in bir cüzdanının siber saldırıya maruz kaldığı ve 27 milyon dolarlık bir kaybın ortaya çıktığı açıklandı.

Binance’e Bağlı Bir Kripto Para Cüzdanı Saldırıya Uğradı

Blockchain ağ araştırmacısı ZachXBT, paylaştığı bir gönderi ile Binance’e bağlı olduğu iddia edilen bir cüzdanın siber saldırıya maruz kaldığını açıkladı. 11 Kasım‘da gerçekleşen saldırıda 27 milyon USDT çalındı.

Siber saldırganlar çaldıkları USDT’leri Ethereum’a dönüştürdü. Siber saldırıya maruz kalan kripto para cüzdanının, yaklaşık 1 hafta önce 27 milyon doları Binance’den aktardığı da detaylar arasında yer alıyor. Ayrıca yine bu kripto para cüzdanının 2019 yılının mayıs ayında Binance akıllı sözleşme dağıtıcısı olarak tespit edilen bir cüzdandan kripto para aldığı ortaya çıktı.

Kripto dünyasında hack skandalı!

Binance Web3 Cüzdanı Artık Aktif

Kripto para piyasasında son dönemlerin en popüler alanı olan Web3 ile ilgili Binance de hamle yaptı. Yapılan açıklama ile birlikte Web3 cüzdanı duyuruldu.

İnovasyon, güvenlik ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi taahhüdüyle geliştirilen bu kullanıcı dostu geçiş kanalı, Borsa ile Web3 arasında bir köprü işlevi görerek kullanıcıların tek bir cüzdandan birçok blockchain ile etkileşime girmesine, binlerce tokeni alıp satmasına, getiri elde etmesine ve en iyi merkeziyetsiz uygulamalardan (dApp’ler) oluşan bir seçkiyi keşfetmesine olanak veriyor.

Bu açıklama ile duyurulan Web3 cüzdanının birçok fonksiyonu olduğu ve keşif dolu bir deneyimi kullanıcılarına sunduğu belirtildi.

Binance Web3 cüzdanını kullanmak ise son derece kolay. Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra Cüzdanlar butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda Web3‘ü seçin ve Cüzdan Oluştur‘a tıklayın. Artık Web3 cüzdanınızı kullanabilirsiniz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir