Sahte cüzdan uygulaması 600 bin dolarlık Bitcoin çaldı!

 Sahte cüzdan uygulaması 600 bin dolarlık Bitcoin çaldı!

Bir iPhone kullanıcısı Phillipe Christodoulou, App Store’dan Trezor uygulamasını indirdi. Trezor soğuk cüzdana ait olduğunu düşündüğü uygulamasına giriş yapan ve cüzdanını açan Christodoulou, bir süre sonra 600 bin dolar değerindeki Bitcoin’lerinin çalındığını anladı.

Sahte Cüzdan Uygulamasında Büyük Soygun!

Kripto para piyasası tamamen dijital platformlar üzerinden sürdürüldüğü için güvenlik önlemlerini bireysel olarak daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Bu güvenlik önlemleri arasında en önemlileri arasında borsa veya kripto para cüzdan uygulamalarının orijinal uygulama olup olmadığına dikkat etmek yer alıyor.

Phillipe Christodoulou, Trezor cüzdan uygulamasını App Store’dan indirdiğini düşünüyordu ancak uygulama orijinal değildi. Bunu farketmeyen Christodoulou, Bitcoin cüzdanını, cüzdan uygulamasına tanımladı ve 600 bin dolarlık bakiyesini burada saklamaya başladı. Ancak uygulamanın geliştiricisi Trezor değildi ve uygulama sahteydi. Bir süre sonra cüzdanını kontrol eden Christodoulou, 600 bin dolarlık Bitcoin’lerinin çalındığını fark etti.

Sahte cüzdan uygulaması 600 bin dolarlık Bitcoin çaldı!

Trezor ise internet sitesinde Android ve iOS uygulamalarının bulunmadığını belirtiyor. Trezor, Google Play ve App Store‘da yer alan uygulamaların kaldırılması için ise talep oluşturmuştu. Google, 2020 yılının aralık ayında sahte uygulamayı kaldırmıştı. Ancak Apple’dan aynı hamle gelmedi.

Ayrıca Trezor, soğuk cüzdanına erişmek için Bitcoin cüzdan anahtarının üçüncü parti başka bir uygulamaya girilmemesi gerektiği konusunda kullanıcılarını uyarıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir