Microsoft beyin dalgalarıyla kripto para madenciliği patenti aldı

beyin dalgalarıyla kripto para madenciliği

Microsoft beyin dalgalarıyla kripto para madenciliği patenti aldı

ABONE OL 

Bill Gates tarafından kurulan ve dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Microsoft, fütüristik bir projenin patentini aldı. Bu patent, insan beyninin dalgalarıyla kripto para madenciliği yapmanın mümkün olabileceğini gösteriyor.

Beyin Dalgalarıyla Kripto Para Madenciliği

Bitcoin‘in 60 bin dolara kadar yükselmesiyle birlikte diğer kripto paralar da popülerleşti. Kripto para piyasasının üretim aşaması olan madencilikte şu sıralar bir hayli dikkat çekici hale geldi. Bitcoin madencilerinin gelirlerinin de şu günlerde artması bu işe olan talebi arttırıyor.

Madencilik yapmak için gerekli olan ekipmanların fiyatları da bu talebin artışıyla birlikte yükselişe geçti. Microsoft bu konu üzerinde yaptığı çalışmanın patentini aldı. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü‘nün raporlarında Microsoft‘un beyin dalgalarıyla kripto para madenciliği konusunda patent aldığı görüldü.

İnsan beyninin bir iş ile uğraştığında ortaya koyduğu enerjiyi kripto para madenciliği için kullanmaya hedefliyor. Vücudun belirli yerlerine yerleştirilecek olan sensörler aracılığıyla enerjiyi ölçerek yeterli enerjinin harcandığını tespit etmesiyle halinde kripto para üretimi gerçekleşecek.

Bu projenin ne zamana hayata geçeceği bilinmiyor ancak eğer hayata geçerse büyük ses getirmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir