En büyük 10 kripto para – 4 Nisan 2021 (VİDEO)

 En büyük 10 kripto para – 4 Nisan 2021 (VİDEO)

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 4 Nisan 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 58.350 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %5.5 azalarak %56.6’ya geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 43 milyar dolar azalarak 1 trilyon 91 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 103 milyar dolar artarak 1 trilyon 928 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Dünyanın en büyük kripto para yatırım fonlarından olan Grayscale fonu büyümeye devam ediyor. Birçok şirket tarafından kripto para yatırımı yapmak amacıyla kullanılan fon, 44.1 milyar dolarlık büyüklüğe ulaştı.
  • Dünyanın en büyük para transfer sistemi PayPal, Bitcoin satın alma imkanını kullanıcılarına sunmuştu. Şimdi ise Bitcoin ile ödeme yapma imkanını kullanıcılarına sunacak.
  • Kripto para piyasası büyümeye devam ederken devletler de yeni düzenlemeler getirme aşamasına geldi. Ancak İngiltere ilk olarak kripto paraları değil kripto para piyasasında yer alan sabit fiyatlı kripto paraları düzenlemek istiyor.
  • Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projelerinde kilitli varlıkların hacmi 43 milyar doları aştı. Bitcoin’in yeni bir zirve fiyatına ulaşmasıyla birlikte DeFi token’ları da harekete geçerek yükselmeye devam ediyor.
  • Elon Musk daha önce de yaptığı gibi Dogecoin hakkında açıklamalarda bulundu. Belirli aralıklarla Dogecoin açıklaması yapan Musk, fiyatı yeniden yükseltti.
  • Hazine ve Maliye Bakanlığı bir süredir kripto paraları yakından takip ettiklerini açıklamıştı. Dün gelen açıklama ile birlikte kripto paraların terör ve kara para aklama suçlarında kullanıldığı belirtilerek MASAK tarafından bu suçları engellemek adına platformlardan gerekli bilgiyi edinmeye başlayacağı açıklandı.
  • Bitcoin’in ardından en büyük kripto para olan Ethereum yeniden tüm zamanların rekorunu kırdı ve 2.152 dolara yükseldi.
  • Bir iPhone kullanıcısı Phillipe Christodoulou, App Store’dan Trezor uygulamasını indirdi. Trezor soğuk cüzdana ait olduğunu düşündüğü uygulamasına giriş yapan ve cüzdanını açan Christodoulou, bir süre sonra 600 bin dolar değerindeki Bitcoin’lerinin çalındığını anladı.
  • Dünyanın en büyük finans şirketleri arasında yer alan Visa, yaptığı açıklama ile sabit fiyatlı kripto para (stable coin) USDC‘nin Visa ağında faaliyet göstereceğini duyurdu.
  • Cüneyt Özdemir, 26 Mart tarihinde bir tweet paylaştı. Paylaştığı tweet’in sanat eseri olduğunu belirten Özdemir, Twitter’ın yeni özelliği sayesinde tweet’i NFT’ye dönüştürdü ve satışa çıkardı. Açık arttırma usulü alıcı bulan NFT’ye 10 bin dolar teklif yapıldı ve tweet 10 bin dolara satıldı. Satış ile elde edilen gelir Darrüşafaka’ya bağışlandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir