DeFi projesi Force Dao hacklendi! Yüzde 80 düşüş

 DeFi projesi Force Dao hacklendi! Yüzde 80 düşüş

DeFi projeleri siber saldırıya maruz kalmaya devam ediyor. Daha önce defalarca kez sizlere buluşturduğumuz DeFi projelerinin siber saldırıya maruz kalması olaylarına bir yenisi eklendi. Force Dao isimli DeFi projesi hacklendi ve Force token yüzde 80 değer kaybetti.

Force Dao Hacklendi!

DeFi projesi Force Dao geçtiğimiz gün siber saldırıya maruz kaldığını Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile duyurdu. 5 hacker tarafından yapılan saldırı sonucunda 183 Ethereum( 367 bin dolar)değerinde Force token çalındı. Sistematik bir saldırı olarak dikkat çeken bu olayda hackerlardan biri çalınan fonu iade etti fakat geri kalan 4 hacker henüz iade yapmadı.

Force Dao, Twitter üzerinden 16 tweet’ten oluşan bir açıklama yaptı.

DeFi Projesi Primitive Kendi Fonlarını Hacklemişti

Kripto para projeleri ilklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Primitive Finance isimli DeFi projesi siber saldırıdan kurtulmak amacıyla kendi kendini hacklemişti. Akıllı sözleşmede ortaya çıkan bir açık, teknik ekip tarafından onarılamadı. Akıllı sözleşmeyi askıya da alamayan ekip, şirketin varlıklarını korumak için akıllı sözleşmeyi hacklemiş ve varlıkların yüzde 98‘ini kurtardığını açıklamıştı.

Primitive resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile fonların yüzde 98‘inin kurtarıldığını ancak bazı cüzdanların hala tehlike altında olduğunu ifade etti. Bu sebepten dolayı bu cüzdan sahiplerinin varlıklarını aktarmak için harekete geçmelerini tavsiye etmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir