MicroStrategy Bitcoin alımına yenisini ekledi!

 MicroStrategy Bitcoin alımına yenisini ekledi!

MicroStrategy, Bitcoin alımlarına bir yenisini bugün ekledi. 253 Bitcoin daha satın alan şirketin sahip olduğu Bitcoin’lerin sayısı 91.579‘a yükseldi.

MicroStrategy Bitcoin Satın Aldı: 15 Milyon Dolar

MicroStrategy bugüne kadar satın aldığı Bitcoin‘lerle gündeme gelmişti. Şirket bugün yine Bitcoin alımı yaptı. Ortalama olarak 59.339 dolar fiyatla 253 Bitcoin satın aldı. Toplamda 15 milyon dolar alım yapan şirket daha öncede defalarca kez Bitcoin alımı yapmıştı.

MicroStrategy Bitcoin alım

Michael Saylor Daha Fazla Bitcoin İstiyor!

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bloomberg Crypto Summit‘te yaptığı açıklama ile Bitcoin satın almak için gerekli tüm kaynakların elde edilmesi amacıyla yasal araçları takip edeceklerini belirtti. Yapılan açıklama:

“Öz sermaye ve borç finansmanını dikkate alacağımız konusunda oldukça nettik. Bu varlık sınıfından (Bitcoin) olabildiğince fazlasını satın almak mantıklı.”

MicroStrategy, Bitcoin satın almak için tahvilleri satışı gerçekleştirmiş ve elde edilen gelir ile Bitcoin satın alınmıştı. Son olarak 1 milyar 26 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan şirket daha fazla Bitcoin sahibi olmak istiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir