Sağlık Bakanlığı Binance borsasına teşekkür etti

Sağlık Bakanlığı Binance

Sağlık Bakanlığı Binance borsasına teşekkür etti

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, Korona virüsü sebebiyle ülkemize tıbbi yardımda bulunmuştu. Bu yardım sebebiyle Sağlık Bakanlığı Binance borsasına yayınlanan bir yazı ile teşekkür etti.

Sağlık Bakanlığı Binance’e Teşekkür Etti!

Korona virüsün dünyada yayılmasının ardından tüm dünyada pandemi ilan edilmişti. Binance Korona virüsü sebebiyle ülkemize 40 bin adet N95 maske bağışlamıştı. Binance kullanıcılarının ciddi bir bölümünü Türk kullanıcılar oluşturduğu biliniyor. İşte Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama:

”Sayın Changpeng Zhao ve Helen Hai,

Son aylarda dünya COVID-19 olarak bilinen ve sınır tanımayan küresel halk sağlığı ve iyilik haline yönelik bir tehdit ile karşı karşıyadır. Bu virüs uluslararası toplumu siyasi, sosyal ve ekonomik açılarda sınamakta olup hepimize ortak çözümlere ihtiyaç duyduğumuzu göstermektedir.

Bu zamanlar yük paylaşımının en çok anlam kazandığı zamanlardır. Bunun yanı sıra, tüm hükümetlere, devlet-dışı aktörlere ve özel sektöre böyle bir ölçekteki küresel tehdidi yenmek için önemli sorumluluklar düştüğü de bir gerçektir. Bu tehdidin en kısa zamanda üstesinden geleceğimizden hiç şüphem yok.

Bu minvalde ülkemin COVID-19 ile mücadelesine cömert bir katkı sağladığınız haberini almış olmaktan memnuniyet duydum. Binance Charity Fund organizasyonunun böylesine önemli bir uluslararası dayanışma örneği gösteren bu adımını takdir ediyorum. Binance Charity Fund organizasyonuna ülkem ve kendim adına teşekkür ediyor ve iş hayatında başarılar diliyorum.

En içten dileklerimle”

Dr. Selami Kılıç
Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Müdürü

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.