Şok iddia: Rusya ve Çin Bitcoin alımını yasaklayabilir

Çin Bitcoin

Şok iddia: Rusya ve Çin Bitcoin alımını yasaklayabilir

ABONE OL 

Bitcoin yatırım fonu kurucusu Marius Landman‘ın ortaya attığı iddiaya göre Rus ve Çin Bitcoin alımını yasaklayabilir. Rusya ve Çin’de Bitcoin yatırımcılarının baskı altında olduğu ve Bitcoin yatırımı yapabilecekleri internet sitelerin tek tek kapatıldığı iddia etti.

Rusya ve Çin Bitcoin’e Daha Fazla Yaptırım Uygulayabilir

Rusya ve Çin’in Bitcoin ve Bitcoin yatırımcılarına karşı olan sert tavrının yasalara gereksiz olduğunu vurgulayan Marius Landman, ücretli Bitcoin gruplarını yasa dışı olmadığını savundu.

Rusya ve Çin’in neden böyle bir tavır sergilediği bilinmezken akıllara Çin’in kendi kripto parasına olan ilginin Bitcoin’e kaymasını istemediği için böyle yaptırımlar uygulayabileceği ihtimalleri geliyor. Rusya ve Çin’deki Bitcoin yatırımcıları da yaptırımlar sebebiyle fırsatları kaçırdıklarını dile getiriyor.

En korkunç olan iddia ise Rusya ve Çin’in yasalarla Bitcoin alımını yasaklamasının ihtimali. Eğer bu iddia gerçekleşirse Bitcoin’in olumsuz olarak çok ciddi etkilenebileceği konuşuluyor.

Marius Landman‘ın kişisel internet sitesine şu an Rusya ve Çin üzerinden erişim sağlanamıyor. Bu durumun ne kadar süreceği ise belirsizliğini koruyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir