En büyük 10 kripto para – 31 Mayıs 2020

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 31 Mayıs 2020

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 31 Mayıs 2020)

Bitcoin şu an 9550 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.7 azalarak %65.2’a geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 7 milyar dolar artarak 175.5 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise 14 milyar dolar artarak 269 milyar dolara yükseldi

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Ethereum yatırımcıları yeni rekor kırarak sahip oldukları Ethereum sayıları arttırıyor. Ellerindeki Ethereum miktar 21.800.000‘den fazla olan balinalar son iki günde ellerindeki miktarı 145.000 adet arttırdı.
  • Kripto para veri şirketi Glassnode, içerisinde en az 1 adet Ethereum bulunan cüzdan sayısının 40 milyonu aştığını duyurdu. Toplam Ethereum cüzdan sayısının ise 100 milyonu aştığını açıklamalarına ekledi.
  • Çinli teknoloji şirketi Tencent, Blockchain yatırımları yapmaya başlıyor. WeChat ve PUBG ile ismini oldukça duyuran Tencent, Blockchain’e 500 milyar yuan (70 milyar dolar) yatırım yapacağını açıkladı.
  • Facebook’un yoğun tepkilere maruz kalan kripto para birimi Libra‘nın cüzdanı olan Calibra‘nın ismi Novi olarak değiştirildi. Devlet yetkilileri tarafından çokça eleştirilen Libra projesi büyük değişimlere sahne olmuştu.
  • Yatırımcı, sahip olduğu Ethereum’ları sakladığı cüzdanın 12 kelimelik güvenlik şifrelerini unutmamak için bu kelimeleri GitHub’a yükledi. Kripto para hırsızlığı yapan bilgisayar korsanları GitHub için geliştirdikleri bot ile yatırımcının 12 kelimelik kodunu çalmayı başardı. Yatırımcının Matemask cüzdanında yer alan 1.200 dolar değerindeki Ethereum’ları 100 saniye içerisinde başka bir cüzdana aktarıldı. GitHub’a güvenlik kelimelerini yükleyen yatırımcı, GitHub sebebiyle tüm Ethereum’larını kaybetti.
  • Rusya’nın en büyük bankalarından olan Sberbank, gömülü ekran kartına sahip ve aynı zaman Blockchain işlemlerini destekleyebilen 4.917 adet ATM için ihale açtı. Bu ATM’lerin kripto para madenciliği için kullanılması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir