1 milyar XRP kilidi açıldı! Neler oluyor?

1 milyar XRP

1 milyar XRP kilidi açıldı! Neler oluyor?

ABONE OL 

XRP isimli kripto paranın arkasındaki şirket olan Ripple, 1 her ayın ilk gününde olduğu gibi yine 1 milyar XRP’nin kilidini açtı. Bu şekilde kilidi açılan XRP’ler arzı arttıyor. Bugünkü değeriyle 202 milyon dolar olan XRP’lerin fiyata etkisi merak konusu oldu.

Yatırımcılar Tedirgin

Ripple‘ın dolaşıma yeni XRP‘leri sokmasının fiyatı azaltma ihtimalini yükselttiği için yatırımcıların tedirginliklerinin arttığı biliniyor. Bilindiği üzere miktarı artan herhangi bir şeyin fiyatı düşer (Örneğin yaz aylarında domates üretiminin artması ve domates fiyatının düşmesi). Her ay yapılan bu kilit açma işlemine yönelik yatırımcılar konu hakkında imza toplamış ve bu hamlelerin yapılmamasını talep etmişti.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bu hamlenin düzenli olarak yapılması gerektiğini savunmuştu. Bu hamle 2020 yılının ilk ayından beri devam ediyor.

Her ayın ilk günü gerçekleşen bu kilit açma işlemi sizlerle paylaşıyoruz. Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen 1 milyar XRP’nin değeri 240 milyon dolarken bugün 1 milyar XRP’nin değeri 202 milyon dolar. Yatırımcıların gerçekleşmesini beklediği fiyat düşüşü yavaş yavaş gerçekleşiyor mu? Bu sorunun cevabı önümüzdeki aylarda daha net bir şekilde verebileceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir