Güney Kore Bitcoin’den vergi almaya başlıyor

Güney Kore Bitcoin

Güney Kore Bitcoin’den vergi almaya başlıyor

ABONE OL 

Güney Kore önümüzdeki yıldan itibaren Bitcoin ve diğer kripto paraların alım satımlarından vergi almaya başlayacak. Önümüzdeki aylarda yasalaşması beklenen verginin kripto paralara dair birçok detayı kapsama bekleniyor.

Güney Kore Bitcoin’e Vergi Getiriyor

Güney Kore Bitcoin ve diğer kripto paraların alım, satım, madencilik ve ICO (Halka arz) işlemlerinden vergi almaya başlayacak. Eylül ayında Güney Kore parlamentosuna sunulması beklenen değişikliklerle birlikte dijital paraların alım ve satım işlemlerinden elde edilen kârlar vergiye tabii olacak.

Bu gelişme ile alakalı Güney Kore Ekonomi ve Maliye Bakanlığı yetkilisinin yaptığı açıklama ise şöyle:

 “Yerli ve yabancı yatırımcıların sanal varlıklardan elde ettikleri kazançlar üzerinden sermaye kazancı vergisi veya diğer gelir vergisini gözden geçiriyoruz. Önerilen değişiklik, Temmuz ayında ilan edilecek ve Eylül’de onaya sunulacak.”

Düzenleme Kötüye Kullanılabilir

Ancak düzenlemenin ardından yatırımcıların vergiden kaçmak için birçok yola başvurabileceğini belirten Seung Seung-Young, açıklamalarına şöyle devam etti:

“İşleminizi, bir borsaya uğramaksızın kişiler arasında yaparsanız vergilendirmeyi önleyebilirsiniz. IP izleme ile dahi, çok sayıda hedef olduğunda idari mailyetler artacak ve her gün takip edilmesi zor olacaktır.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir