Ronin köprü ağı saldırısındaki fonlar Bitcoin’e dönüştürülmüş

Axie Infinity Ronin saldırısı

Ronin köprü ağı saldırısındaki fonlar Bitcoin’e dönüştürülmüş

ABONE OL 

Axie Infinity platformunda kullanılan Ronin köprüsüne bir saldırı düzenlenmiş ve 625 milyon dolarlık fon çalınmıştı. Saldırı sonrasında çalınan varlıkların izi sürülmeye başlanmıştı. Bu varlıkların Ethereum ağından Bitcoin ağına geçirildiği ortaya çıktı.

Ronin Köprü Ağı Saldırısındaki Varlıklar Bitcoin’e Dönüştürüldü

Axie Infinity tarafından kullanılan Ronin köprü ağına bir siber saldırı gerçekleştirilmiş ve 625 milyon dolarlık fon çalınmıştı. Fonların izini süren Blitzero isimli bir Blockchain araştırmacısı, Ethereum tabanlı çalınan varlıkların Bitcoin’e dönüştürüldüğünü açıkladı.

Blitzero, resmi Twitter hesabından paylaştığı tweet’te şu ifadeleri kullandı:

Ronin Köprüsü’nde çalınan paraların izini sürüyordum. Ronin bilgisayar korsanlarının tüm fonlarını Bitcoin ağına aktardığını fark ettim. Fonların çoğu mikserlere (ChipMixer, Blender) yatırıldı.

Ethereum tabanlı varlıklar TornadoCash‘e gönderilmiş ve bu noktadan sonra fonların takip edilmesi daha da zor bir hal almıştı. Ancak Blitzero fonları dönüştürüldüğünü ve ChipMixer ve Blender platformlarına yatırıldığını keşfettiğini açıkladı.

Solana siber saldırı
Ronin köprü ağı saldırısındaki fonlar Bitcoin’e dönüştürülmüş

Axie Infinity Ronin Köprüsünü Aktif Etmişti

Mart ayında siber saldırıya uğrayan Axie Infinity Ronin köprüsünün yeniden aktif hale getirileceği Axie Infitiniy geliştiricisi Sky Mavis tarafından açıklandı. Toplamda yaklaşık 552 milyon doların siber saldırı sonucunda çalınmasıyla dikkatler Axie Infinity‘e çevrilmişti. Yatırımcıların tepkisini çeken asıl konu ise saldırının üzerinden yaklaşık 1 hafta sonrasında saldırı tespit edilmesi olmuştu.

Ronin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Ronin köprüsü 28 Haziran tarihinde yatırımcılara fonları iade edilerek yeniden aktif hale getirilecek. Yeniden aktif edilmesi için doğrulayıcıların hard-fork güncellemelerini yapmaları gerekecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir