Haftalık Teknik Analiz #60 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #60 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #60

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin geçen haftaki belirlediğimiz destek seviyelerini kırdı ve kanalın dışına çıktı. İçeri girmesi halinde tehlike geçmiş olacak ancak 19’unda oluşan günlük mum sert şekilde kırdı. Aynı şekilde bir mum yapmazsa doğal market hareketleri ile zorlu bir direnç olacak. Henüz daha da aşağı ineceği anlamına gelmiyor ancak momentumunu kaybediyor ve 19 bin doları tekrar test edebilir. 19 bin dolar bölgesi kaybedilmemesi gereken bir bölge.

Bitcoin burayı kaybederse çok daha derin bir dip yapabilir. Bu hafta volatil bir hafta olacak muhtemelen. Tekrar 22 bin dolar üzerine çıkarak kanal içerisine girmeyi başarırsa 24 bin doları bu sefer geçme şansı daha da yüksek olacaktır. Ancak bu bölge kazanılmadan, yani mum kapanışları ve retestler başarılı şekilde gerçekleşmeden her yöne işlem riskli olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum‘da geçen hafta iki çiftte de dirençte olduğunu hatırlatmıştım ve iki çiftten de red yedi. BTC çiftinden de satışla karşılaşınca Bitcoin’den fazla düşüş gerçekleştirdi. Tekrar son çıkışını yakaladığı desteğe 1.450 dolar geliyor. Ethereum 1.450 dolar tutmaz ise 1.250 dolar tepki alabilir ancak bu bölge sağlam bir destek değil ve 1.000 dolara kadar çekilebilir.

Bitcoin kendini güvenli bölgeye almadan çok zor olsa da 2.000 doları tekrar desteğe çevirebilir ise 2.200 dolar ve 3.000 dolar hedefleri olacaktır. Yine altcoin’ler konusunda uyarımı tekrar edeceğim. Bitcoin dominasyonunun düşebileceği bir ortam olmadığı gibi geldiği desteğin bu şartlarda kırılması zor. Aksine sert bir şekilde (Bitcoin’de sert bir hareket ile) tepki alır ise Bitcoin hangi yöne giderse gitsin altcoin’leri ezme ihtimali çok yüksek.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir