Bitcoin enflasyondan ne zaman kurtulur?

Bitcoin enflasyon

Bitcoin enflasyondan ne zaman kurtulur?

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yaşadığı enflasyon sık sık gündem konusu olarak karşımıza çıkıyor. SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin’in enflasyondan ne zaman kurtulabileceğini açıkladı.

Bitcoin Enflasyondan Kurtulacak mı?

Bitcoin ve enflasyon ilişkisi sıklıkla konuşulan konular arasında yer alıyor. Enflasyonun Bitcoin’e olan etkisi de yaklaşık 1 yıldır açıkça görülüyor. SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci de bu konuda bir açıklama yaptı.

Bu açıklamasında Bitcoin cüzdan sayısının 1 milyara ulaşmasıyla birlikte Bitcoin’in enflasyondan kurtulacağını açıkladı. Dünyada yaşanan enflasyon sebebiyle birçok para biriminin değer kaybetmesi, değerini koruyan bir varlık ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Bu konuda Bitcoin’in büyük ilgi gördüğü ve kripto para piyasasının 2.5 trilyon dolarlık bir büyüklüğe ulaşması her şeyi açıkça gösteriyor.

Bitcoin cüzdan sayısının 1 milyara ulaşmasıyla birlikte kripto para piyasasının tamamen olgunlaşacağını ifade eden Scaramucci, şu an da piyasanın henüz olgunlaşmadığını düşünüyor. Scaramucci, açıklamasında şu an da 300 milyon Bitcoin cüzdanı olduğunu ifade etti.

Bitcoin yatırımcıları
Bitcoin enflasyondan ne zaman kurtulur?

Bitcoin Madencileri Kârlı Satış Yaptı

Bitcoin madencilerinin davranışlarıyla ilgili hazırlanan raporda Bitcoin madencilerinin son iki haftada 6 bin Bitcoin sattıkları görüldü. Bu satışların birçoğunun amacının ise maliyetleri karşılamak ve işletme giderlerini sağlamak amaçlı olduğu düşünülüyor.

Glassnode tarafından bu raporda Bitcoin madencilerinin 24 bin dolara kadar yükselen Bitcoin’in bu yükselişinden faydalandığı ve maliyetin üzerinde bir şekilde satış gerçekleştirdiği görülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir