Nike NFT satışlarıyla ciddi gelir elde etti!

Nike NFT satış

Nike NFT satışlarıyla ciddi gelir elde etti!

ABONE OL 

NFT ürünlerinin çeşitlenmesiyle birlikte birçok dünya devi şirkette NFT sektörüne adım atmaya başlamıştı. Bu şirketler arasında yer alan Nike‘ın NFT satışlarıyla ciddi bir gelir elde ettiği açıklandı.

Nike NFT Satışlarıyla Kasasını Doldurdu

Dune Analytics şirketinin araştırmacısı Noah Levine, yayınladığı raporda ünlü şirketlerin NFT gelirlerini açıkladı. Twitter hesabından yayınladığı listede NFT’lerden en fazla gelir eden şirketlerin başında 185.31 milyon dolar ile Nike yer alıyor.

Nike’ı takip eden 2. sıradaki şirket ise 25.65 milyon dolar ile Dolce&Gabbana oldu. Listenin geri kalanında şirketler ise şöyle:

  • Tiffany: 12.62 milyon dolar
  • Gucci: 11:56 milyon dolar
  • Adidas: 10.95 milyon dolar
  • BudWeiser: 5.88 milyon dolar
  • Time Magazine: 4.60 milyon dolar
Nike NFT satışlarıyla ciddi gelir elde etti!

Nike Metaverse Adımını Adidas’ın Hemen Ardından Attı

Dünya devi şirketler kripto para piyasası ile popülerlik kazanan Metaverse teknolojisini kullanmaya başlıyor. İlk olarak Adidas’ın bu konuda uzman üç isim ile anlaşması ve ardından Nike şirketinin NFT Sneaker Studio‘yu satın alması Metaverse hakkındaki ilgisini açıkça gösteriyor.

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg‘in Metaverse açıklaması ile birlikte Metaverse odaklı kripto para projelerinin fiyatları artmış ve dünyanın yeni gündemlerinden birisi Metaverse olmuştu. Nike CEO’su John Donahoe Metaverse konusunda şu açıklamayı yaptı:

Otantik ve bağlantılı bir markaya sahip çok yetenekli bir içerik oluşturucu ekibi ediniyoruz. Planımız RTFKT markasına yatırım yapmak, onların yenilikçi, yaratıcı topluluğuna hizmet etmek, bunları büyütmek ve Nike’ın dijital ayak izini ve yeteneklerini genişletmek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir