Ripple kredi vermeye hazırlanıyor

 Ripple kredi vermeye hazırlanıyor

XRP isimli kripto paranın şirketi olan Ripple, büyümesi durmuş şirketlere kredi sağlamaya hazırlanıyor. Bu kredi sayesinde kredi alan işletmelerin rakipleriyle rekabet edebilecek bir seviyeye ulaşabilmesi hedefleniyor.

Ripple Kredi Sağlamaya Başlayacak

RippleNet üzerindeki ODL sistemini kullanan şirketler, Ripple şirketinden XRP kredileri alabilecek. Alınan XRP ücretinin belirli bir kısmını ise işlem ücreti ödenmesi gerekecek. Geleneksel bankacılık sisteminde kullanılan kredi verme sistemini küresel bir hale getirerek sınırları ortadan kaldırmayı hedefleyen bu çalışma ilk aşamada pilot olarak sürdürülecek.

Ripple kredi hizmetini başlatarak büyük bir adım atmış oldu. Bu çalışmanın XRP fiyatına nasıl etki yapacağı ise merak konusu.

ODL: Ripple tarafından geliştirilmiş ‘Talebe Bağlı Likidite‘ sistemidir ve RippleNet ağı üzerinde çalışmaktadır.

ODL sistemi özellikle sınır ötesi transferler için kolaylık sağlayan bir köprü olarak görülüyor. Dünyada hali hazırda bulunan ve geleneksel bankacılık sistemi tarafından kullanılan SWIFT sistemi bir hayli maliyetli ve gönderim süresi uzun bir yöntemken Ripple ve sunduğu hizmetler aksine hızıyla ve düşük maliyetiyle dikkatleri çekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir