BitMEX yöneticisi 5 milyon dolar kefaletle serbest kaldı

BitMEX yöneticisi

BitMEX yöneticisi 5 milyon dolar kefaletle serbest kaldı

ABONE OL 

Bir hafta önce dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan BitMEX, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından kara para aklamakla suçlanmıştı ve tutuklama işlemi gerçekleştirilmişti. BitMEX CTO’su 5 milyon dolar kefalet ödemesi karşılığında serbest kaldı.

BitMEX Yöneticisi Serbest!

Geçtiğimiz hafta kara para aklamakla suçlanan BitMEX ve yöneticileri hakkında yasal işlemler başlatılmıştı. BitMEX CTO’su bir hafta önce tutuklanmıştı. CTO Samuel Reed ödenen 5 milyon dolar kefaletle serbest bırakıldı.

Neler Olmuştu?

BitMEX kara para aklamakla suçlanmıştı. Olay ile ilgilenen FBI yöneticilerinden William Sweeney şu açıklamaları yapmıştı:

”Bugün burada iddia ettiğimiz gibi, dört sanık, şirketlerinin BitMEX kripto para ticaret platformu aracılığıyla, ABD’nin kara para aklamayla mücadele gerekliliklerinden kaçınarak Banka Gizlilik Yasasını kasten ihlal etti.”

Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), BitMEX hakkında şu açıklamaları yapmıştı:

”Şikayet, BitMEX’i belirlenmiş bir sözleşme piyasası veya alım satım yürütme işletmesi olarak CFTC onayı olmadan ticaret işlevine ev sahipliği yapması; dijital varlık türev işlemleri/marj için Bitcoin siparişi kabul etmesi ve kaldıraçlı perakende emtia işlemlerine olanak sağlamasıyla suçluyor. Şikayet ayrıca BitMEX’i müşteri tanıma prosedürlerini ve kara para aklama prosedürlerini uygulamamakla suçluyor.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.