Coinbase istifaları gündeme oturdu! 60 isim istifa etti

Coinbase istifa

Coinbase istifaları gündeme oturdu! 60 isim istifa etti

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, şirket içi istifalarla sarsıldı. Toplamda 60 kişinin istifa etmesi büyük yankı uyandırdı.

Coinbase İstifalarla Çalkalanıyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Coinbase çalışanlarının politik olarak herhangi bir şekilde görüş bildirmeyeceğini ve politik anlamda aktif olamayacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından şirket içi istifalar gelmeye başladı.

Politik olaylara sessiz kaldığı için eleştirilen Coinbase, 60 çalışanının yanında birçok Amerikalı yatırımcısını da kaybetti. George Floyd‘un öldürülmesinin ardından çalkanan Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan iç karışıklığa sessiz kalan Coinbase, birçok yatırımcısından oldu. Özellikle eylül ayından itibaren kan kaybeden Coinbase, toplamda yüzde 30’luk bir trafik kaybı yaşadı.

Coinbase borsasında yaklaşık 1.200 çalışanın olduğu biliniyordu. 60 istifanın ardından yeni istifalarında gelebileceği konuşuluyor.

Kripto Para Sektörü İstifalarla Sarsılıyor!

Yalnızca Coinbase istifaları değil BitMEX‘i yöneten şirketin 100x Group yaptığı açıklamada Arthur Hayes, Samuel Reed ve Ben Delo‘nun artık borsada yetkili olmadığını duyurmuştu. BitMEX CEO’su Arthur Hayes‘in yerine CEO görevine geçici olarak Vivien Khoo getirildi. Vivien Khoo, 100x Group şirketinde COO (Operasyondan Sorumlu Başkan) olarak görev alıyordu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.