Jack Dorsey Bitcoin hamlesiyle yüzleri güldürdü

Jack Dorsey Bitcoin

Jack Dorsey Bitcoin hamlesiyle yüzleri güldürdü

ABONE OL 

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Square şirketi adı altında 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Son birkaç aydır artan kurumsal kripto para alımlarına Square şirketi de dahil olmuş oldu.

Jack Dorsey Bitcoin’e Can Suyu Vermiş Olabilir

Jack Dorsey‘in girişimleri arasında yer alan Square şirketinin 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığı açıklandı. 50 milyon dolara 4.907 adet Bitcoin satın alan şirket muhtemel bir Bitcoin yükselişinin fitilini de ateşlemiş olabilir. Ancak Bitcoin ve altcoinlerin son 40 günde sergilediği istikrarsız hareketler yatırımcıların dikkat etmesi gereken en önemli konular arasında geliyor.

Jack Dorsey Bitcoin’e büyük ilgi duyuyor. Bu sebepten dolayı geliştirdiği CashApp uygulaması ile Bitcoin alma imkanını kullanıcılara veriyor.

MicroStrategy Yüklü Bitcoin Alımı Yapmıştı

MicroStrategy isimli yazılım ve iş zekası şirketi ilk aşamada 250 milyon dolar değerinde Bitcoin satın almıştı. Bu yatırımın ardından 175 milyon dolarlık Bitcoin alımı gerçekleştirmişti. Bitcoin düşüş göstermesi halinde 30-50 milyon dolarlık daha Bitcoin alacaklarını açıklayan şirket dikkatleri üzerine çekmişti.

Kurumsal Alımlar Kripto Para Sektörüne Yeni Yatırımcılar Gelmesini Sağlıyor

Kripto para piyasasının dünya üzerinde yeterince önemsenmediği birçok uzman analist ve yatırımcı tarafından ifade ediliyor. Az olan ilgi kurumsal şirketlerin Bitcoin ve diğer kripto paralara (altcoinler) yapmış oldukları yatırımlar sayesinde giderek artması bekleniyor. Kripto paralara güvenmeyen kişilerin kurumsal alımlarla birlikte güven sorunu yaşamalarının da zamanla ortadan kaybolacağı düşünülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.