BitMEX skandalı istifa getirdi! BitMEX CEO’su istifa etti

BitMEX CEO'su

BitMEX skandalı istifa getirdi! BitMEX CEO’su istifa etti

ABONE OL 

BitMEX, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından kara para aklamakla suçlanmıştı. Bu skandalı ardından BitMEX CEO’su istifa etti.

BitMEX CEO’su İstifa Etti

BitMEX‘i yöneten şirketin 100x Group yaptığı açıklamada Arthur Hayes, Samuel Reed ve Ben Delo‘nun artık borsada yetkili olmadığını duyurdu. BitMEX CEO’su Arthur Hayes‘in yerine CEO görevine geçici olarak Vivien Khoo getirildi. Vivien Khoo, 100x Group şirketinde COO (Operasyondan Sorumlu Başkan) olarak görev alıyordu.

BitMEX Kurucu Ortağı Tutuklanmıştı

BitMEX kara para aklamakla suçlandı ve kurucu ortağı Samuel Reed tutuklandı. Konu ile ilgilenen FBI yöneticilerinden William Sweeney şu açıklamaları yaptı:

”Bugün burada iddia ettiğimiz gibi, dört sanık, şirketlerinin BitMEX kripto para ticaret platformu aracılığıyla, ABD’nin kara para aklamayla mücadele gerekliliklerinden kaçınarak Banka Gizlilik Yasasını kasten ihlal etti.”

Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), BitMEX hakkında şu açıklamaları yaptı:

”Şikayet, BitMEX’i belirlenmiş bir sözleşme piyasası veya alım satım yürütme işletmesi olarak CFTC onayı olmadan ticaret işlevine ev sahipliği yapması; dijital varlık türev işlemleri/marj için Bitcoin siparişi kabul etmesi ve kaldıraçlı perakende emtia işlemlerine olanak sağlamasıyla suçluyor. Şikayet ayrıca BitMEX’i müşteri tanıma prosedürlerini ve kara para aklama prosedürlerini uygulamamakla suçluyor.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir