Ripple davasında yeni bir gelişme ortaya çıktı!

Ripple SEC davası

Ripple davasında yeni bir gelişme ortaya çıktı!

ABONE OL 

Ripple ile SEC arasında süren davada yeni bir gelişme daha yaşandı. XRP yatırımcıları tarafından merakla beklenen dava ile ilgili gelişme Ripple aleyhinde oldu.

Ripple Davası Uzadı

Ripple, SEC’den kripto paralar ile ilgili hazırladığı raporları mahkemede sunmasını talep etmiş ve mahkeme raporların sunulmasını istemişti. Ancak düzenlenen son duruşmada SEC, raporları sunmayı ertelemek için süre talep etti ve mahkeme bu talebi kabul etti.

Ripple açısından bakıldığında olumsuz olan bu gelişme mahkemenin daha uzun süre devam edeceğini açıkça ortaya koyuyor. Davayı takip eden avukatlardan olan Jeremy Hogan, davanın en az 60 gün uzadığını açıkladı.

SEC Ripple davası
Ripple davasında yeni bir gelişme ortaya çıktı!

İlginç Bir Detay Ortaya Çıkmıştı

SEC, Ripple’ın menkul kıymet lisansı almadan menkul lisansı sattığını ifade etmiş ve Ripple’a dava açmıştı. Ripple da mahkemeden aldığı özel izinle SEC’in kayıtlarına erişti ve 2016 yılında SEC’in kendilerinden ”dijital para birimi” olarak bahsettiğini ortaya çıkardı. Bu detayın mahkemenin seyrini değiştirebileceği iddia ediliyor.

Ripple CEO’su Yeni Açıklamalarda Bulunmuştu

Ripple CEO’su, Ripple ile SEC arasındaki dava hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalarda kendi ülkesi ABD’ye sitem eden Garlinghouse, XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia eden ve öyle değerlendiren tek ülkenin ABD olduğunu söylemişti.. Ayrıca regülasyonların da henüz net olmamasını ise ”sinir bozucu” olarak nitelendirmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir