Sürekli Bitcoin satın alan MicroStrategy CEO’suna sert sözler!

MicroStrategy CEO'su

Sürekli Bitcoin satın alan MicroStrategy CEO’suna sert sözler!

ABONE OL 

MicroStrategy tarafından yapılan dün açıklamada 1 milyar dolar değerinde hisse senedi satışı gerçekleştirileceği duyurulmuştu. Uzmanlara göre şirket elde ettiği geliri Bitcoin alımında kullanacak. Bu gelişmenin ardından ekonomist Peter Schiff, MicroStrategy CEO’sunun ”gerçekten deli” olduğunu söyledi.

”Gerçekten Deli”

MicroStrategy, Bitcoin satın almaya doymuyor. Şirketin CEO’su Michael Saylor‘ın Bitcoin konusundaki düşünceleri sık sık gündeme geliyor. Bitcoin’in oldukça değerli bir varlık olduğunu ifade eden Saylor, her fırsatta CEO’su olduğu şirkete Bitcoin satın aldırıyor. Ünlü ekonomist Peter Schiff, bu alımlardan sonra Saylor’ın ”gerçekten deli” olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

”MicroStrategy’nin gereğinden fazla Bitcoin’i var. Bitcoin, Saylor’ın umduğu kadar başarılı olursa, ‘tüm hissedarlarınızı zengin etmiş’ olacak.”

Michael Saylor
Sürekli Bitcoin satın alan MicroStrategy CEO’suna sert sözler!

MicroStrategy CFO’su Bitcoin Açıklaması Yapmıştı

MicroStrategy CFO’su Phong Le, teknoloji şirketlerini ilgilendiren bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında teknoloji şirketlerinin Bitcoin satın almaları gerektiğini ifade ederek Bitcoin yatırımı olmayan şirketlerin varlıklarını güvende tutmuş sayılmadıklarını söyledi.

MicroStrategy toplamda 92.079 Bitcoin satın almıştı. Parça parça gerçekleşen alımlar büyük ilgi çekmiş ve diğer kurumsal şirketlerin Bitcoin satın almasında büyük rol oynamıştı. Bu alımlar için MicroStrategy şirketi 2 milyar 251 milyon dolar ödeme yapmıştı. Phong Lee tarafından yapılan açıklama:

”Tüm kurumsal hazinenizi Bitcoin’e yatırmanız gerektiğini söylemiyorum. Ancak Bitcoin’e hiç yatırım yapmıyorsanız hissedar değerini en üst düzeye çıkaran, güvene dayalı sorumluluğunuzu yaptığınızı sanmıyorum.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir