Ripple davası: SEC çalışanlarının XRP yatırımları açıklansın

Ripple davası

Ripple davası: SEC çalışanlarının XRP yatırımları açıklansın

ABONE OL 

Ripple ile SEC arasında süren davada yeni bir gelişme daha yaşandı. SEC‘in Ripple’ı sıkıştırmaya yönelik hamlelerine Ripple şirketinden karşı bir hamle geldi. Ripple, mahkemeden SEC çalışanlarının XRP yatırımlarının açıklanmasını talep etti.

Ripple Davasında Yeni Hamle

Ripple ile SEC arasında yaklaşık 1 yıldır süren davanın en son duruşmasında oldukça kritik bir hamle geldi. Ripple şirketinin üretmiş ve piyasaya sürmüş olduğu XRP’ler hakkında SEC çalışanlarının mercek altına alınması talep edildi. SEC çalışanlarının XRP yatırımlarının araştırılıp mahkemeye sunulmasını talep eden Ripple avukatları şu ifadeleri kullandı:

2013’ten en az 19 Ocak 2018’e kadar SEC çalışanları, SEC tarafından herhangi bir kısıtlama olmaksızın XRP satın almak, satmak ve elinde tutmakta özgürdü.

SEC Ripple
Ripple davası: SEC çalışanlarının XRP yatırımları açıklansın

SEC, 19 Ocak 2018 tarihinden aldığı karar ile çalışanlarının kripto para alıp satmalarını yasaklamıştı.

Mahkemede Ripple’ın bu talebi kabul etti ve SEC’e 3 Eylül tarihine kadar süre tanıdı. SEC, 3 Eylül tarihine kadar çalışanlarının XRP yatırımlarını mahkemeye açıklamak zorunda.

Ripple CEO’su Yeni Açıklamalarda Bulunmuştu

Ripple CEO’su, Ripple ile SEC arasındaki dava hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalarda kendi ülkesi ABD’ye sitem eden Garlinghouse, XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia eden ve öyle değerlendiren tek ülkenin ABD olduğunu söylemişti.. Ayrıca regülasyonların da henüz net olmamasını ise ”sinir bozucu” olarak nitelendirmişti.

İlginç Bir Detay Ortaya Çıkmıştı

SEC, Ripple’ın menkul kıymet lisansı almadan menkul lisansı sattığını ifade etmiş ve Ripple’a dava açmıştı. Ripple da mahkemeden aldığı özel izinle SEC’in kayıtlarına erişti ve 2016 yılında SEC’in kendilerinden ”dijital para birimi” olarak bahsettiğini ortaya çıkardı. Bu detayın mahkemenin seyrini değiştirebileceği iddia ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir