Redmi oyun telefonu üretmeyi planlıyor

 Redmi oyun telefonu üretmeyi planlıyor

Xiaomi‘nin alt markası olarak faaliyetlerini sürdüren Redmi, Xiaomi’nin bir diğer alt markası BlackShark gibi oyun telefonu üretmeye hazırlanıyor. Redmi oyun telefonunun BlackShark kadar ilgi çekip çekmeyeceğini de beraber göreceğiz.

Redmi Oyun Telefonu ile Gelecek

Bilindiği gibi Xiaomi oyun telefonu pazarında ciddi bir söz sahibi. BlackShark markası ile piyasada ciddi bir ağırlığı bulunan şirket şimdi de diğer alt markasıyla bu pazarda alternatif modeller sunacak. Gücünü de dün duyurulan MediaTek Dimensity 1200‘den alması beklenen oyun telefonu tıpkı diğer Redmi modelleri gibi fiyatıyla ön plana çıkabilir.

Ürettiği akıllı telefonlarla piyasada varlığını kabul ettiren Redmi özellikle giriş ve orta segment modellerde ön plana çıkıyor.

Redmi K40 Serisi

Redmi K40 Serisi Detayları Ortaya Çıktı

Şubat ayında karşımıza çıkacak olan akıllı telefon serisi iki farklı akıllı telefon modelinden oluşacak. İşlemci olarak da Snapdragon 888 modelinin kullanılması bir hayli mümkün görünüyor. Redmi K40 serisi Snapdragon 888 ile karşımıza çıkarsa en uygun fiyatlı Snapdragon 888 işlemcili akıllı telefon olacak.

144 Hz ekran yenileme hızıyla karşımıza çıkması beklenen akıllı telefon serisi 4.000 mAh bataryası ile karşımıza çıkacak. AMOLED ekrana sahip olması beklenen Redmi K40 serisinin LCD ekran tipiyle de karşımıza çıkabileceği söyleniyor. İki farklı model ile karşımıza çıkacağı için her iki ekran tipi de seride yer alabilir.

Şimdilik 463 dolar (3.455 TL + vergiler) fiyat etiketiyle satışa sunulacağı iddia edilen Redmi K40 serisi ilgi uyandırmayı başardı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir