iPhone SE Plus mı geliyor?

 iPhone SE Plus mı geliyor?

Apple‘ın eylül ayının dışında ara model olarak duyurduğu SE serisine yeni bir model dahil olabilir. Gelen iddialara göre iPhone SE Plus isminde olacak akıllı telefon daha büyük bir ekranla karşımıza çıkacak.

iPhone SE Plus Muhtemel Özellikleri

Steve Jobs‘ın hayatını kaybetmesiyle birlikte kasa tasarımını değiştiren Apple, iPhone 6 ile birlikte oval bir tasarım kullanmaya başlamıştı. iPhone 12 serisi ile birlikte yeniden köşeli tasarıma dönen Apple, iPhone SE Plus modelinde yine oval bir tasarıma yer verebilir.

iPhone SE 2020 modelinde iPhone 8 tasarımını ve iPhone 11 işlemcisini kullanıcılara sunan Apple, iPhone SE Plus modelinde iPhone 12 işlemcisini (Apple A14 Bionic) karşımıza çıkarabilir.

iPhone SE Plus

6.1 inç IPS LCD ekran, 12 megapiksel arka kamera ve 7 megapiksel ön kamerayla karşımıza çıkabilir. Tıpkı iPhone SE modelinde olduğu gibi Touch ID ile karşımıza çıkacak.

iPhone SE Plus, 499 dolar (3.685 TL + vergiler) fiyat etiketine sahip olarak karşımıza çıkabilir.

Isınan iPhone Modellerine Çözüm mü Geliyor?

Apple ile ilgili yaptığı analizlerde isminden söz ettiren Ming-Chi Kuo, ortaya attığı iddia ile Apple’ın Vapor Chamber ismi verilen bir soğutma sistemi üzerinde çalıştığını söyledi. Bu sistem birçok bilgisayar tarafından kullanılıyor ancak iPhone modellerine uygun hale getirilmesi için ekstra bir çalışma gerektiriyor.

Apple gelen tepkileri azaltmak hatta ortadan kaldırmak için Vapor Chamber teknolojisini kullanarak yoğun ısınma problemlerini ortadan kaldırabilir. Ancak bu teknolojinin hangi iPhone serisi ile karşımıza çıkacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir